Dňa 8. júna 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie v čokoládovni Hauswirth v rakúskej obci Kittsee. Zúčastnilo sa 36 žiakov z tried II.B, IV.HA a I.PA. Pedagogický dozor vykonávali Ing. Marta Kohoutová a Ing. Gabriela Dubová.

V Kittsee sme navštívili  fabriku na spracovanie čokolády Hauswirth, ktorá je známa svojimi výrobkami aj na Slovensku. Túto rodinnú firmu založil v roku 1949 Franz Hauswirth ako cukráreň vo Viedni. Postupne ako sa firma rozrastala sa časť výroby presunula do jeho rodnej obce Kittsee.  V čokoládovni sa naši žiaci dozvedeli o spracovaní kakaových bôbov, o výrobe čokoládovej hmoty a samotnej výrobe čokolády a čokoládových výrobkov prostredníctvom filmu a tiež prehliadky v samotnom podniku.

Nakoniec v podnikovej predajni Schoko-Csárda mohli väčšinu vyrábaných výrobkov ochutnať a niektoré si za výhodnú cenu kúpiť aj domov.