Dňa 20.09.2017 sa na primaciálnom námestí v Bratislave konalo slávnostné zahájenie Dní Sofie v Bratislave. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou primátorky Sofie p. Yordanky Fandakovej a primátora Bratislavy p. Iva Nesrovnala.

Po slávnostnej časti na námestí pred Magistrátom prebiehal hudobný program bulharských umelcov. Na námestí boli umiestnené stánky s tradičnými bulharskými potravinami a vínami, ako aj stánok s turistickou informáciou o Bulharsku.

V rámci Dní Sofie v Bratislave sa uskutočnila aj vernisáž výstavy bulharského akademického maliara Petra Marinova v Bulharskom kultúrnom inštitúte a koncert klasickej a duchovnej hudby Súzvuky bulharského ansámblu, súzvuky z budúcnosti, ktoré zahájila veľvyslankyňa Yordanka Chobanova.

Na pozvanie veľvyslankyne Bulharskej republiky Yordanky Chobanovej sa slávnostnej akcie zúčastnil riaditeľ SOŠ GaHS PaedDr. Jozef Horák a Ing. Janka Krošláková. Počas stretnutia sme mali možnosť prerokovať blížiaci sa Deň medzinárodnej kuchyne Bulharskej republiky a dohodli sme sa na organizácii, kde budú prítomní aj veľvyslanci Japonska a Českej republiky.

Deň bulharskej kuchyne na našej škole je súčasťou Dní Sofie v Bratislave a uskutoční sa 28.09.2017.

Bratislava 21.9.2017