Prvý deň našej exkurzie sme navštívili soľnú baňu Wielička. Zanechala v nás pozitívne dojmy, najmä po výklade našej sprievodkyne Martušky, ktorá túto úlohu zvládla bravúrne. Následne sme sa presunuli autobusom do Krakowa, kde nás príjemne prekvapilo ubytovanie. Bolo na vysokej úrovni. Hostel Ginger sa nachádza blízko Wawelskej katedrály a je situovaný v centre mesta.

Na druhý deň našej poznávacej exkurzie sme navštívili historickú pasáž židovskej časti mesta, kostoly a taktiež Schindlerovu továreň, ktorá sa nachádza v Krakowe. Historický výklad nás sprevádzal celou exkurziou mesta. Navštívili sme tiež miesta, kde sa natáčal film Schindlerov zoznam. Tento deň sme zakončili spoločnou večerou blízko katedrály.

Posledný deň nášho zájazdu sa niesol v ťažšom duchu. Navštívili sme totiž Oswienčim a jeho najznámejší koncentračný tábor Auschwitz - Birkenau. O výklad sa postarali sprievodcovia múzea.

Celá exkurzia sa vydarila na výbornú. Videli a spoznali sme veľa nových vecí, ktoré v nás zanechali dojem. Za to ďakujeme aj pedagogickému dozoru, Ing. Daubnerovej a Mgr. Kovačovskej.

Nikoleta Dobijová