bratislavsky-kraj-sa-rozziaril.-pozyvame-vas-na-vianocne-trhy-v-regione

Bratislavský kraj sa rozžiaril. Pozývame vás na vianočné trhy v regióne

Kedysi mali skôr praktický charakter, a to zásobiť rodiny nielen na sviatky, ale celú zimu. Dnes sú pre nás symbolom, aby sme spomalili, stretli sa s blízkymi a dopriali si sviatočné špeciality. Okrem tradične veľkolepých bratislavských trhov vás pozývame vychutnať si magickú atmosféru aj v regióne.

Vianočné trhy v Stupave

Ak máte chuť na tradičný jarmok, kde si výrobky kúpite priamo od pestovateľov či remeselníkov, príďte dopoludnia 3. decembra do Sedliackeho dvora na Mikulášsky jarmok. Mikuláš pre deti bude v Sedliackom dvore 9. decembra o 18:00. Mestské kultúrne a informačné centrum pozýva na Vianočné trhy pri Kultúrnom dome od 9. do 11. decembra 2022.

Vianočné trhy v Pezinku

V Pezinku si môžete adventnú atmosféru užiť dokonca dvakrát. Prvé vás privítajú Zámocké vianočné trhy, ktoré sa budú konať v dňoch 2.– 3. decembra na nádvorí Zámku Šimák Pezinok. Otvorené budú aj zámocké pivnice s ponukou výborných vín z vlastnej produkcie. O týždeň, 9. – 11. 12. vás mesto pozýva na Vianočné trhy na Radničnom námestí. Spestrí ich betlehem, vianočný orloj, dobročinný bazár a program pre deti.

Vianočné trhy v Modre

Na nádvorí historickej radnice organizuje malebná Modra trhy 9. a 10. decembra. Chýbať nebudú ani preslávené miestne vína.

Vianočné trhy v Senci

V Senci na vás sviatoční trhovníci čakajú 10. – 11. a 16. – 22. decembra. Každú sobotu a nedeľu o 17:00 vám návštevu trhov spríjemní koncert ľudovej hudby.

Bratislavské Vianoce

V Bratislave si môžete užiť vianočnú atmosféru počas celého adventu na niekoľko spôsobov. Po prestávke sa vracajú klasické vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí. Tento rok budú trvať od 24. 11. do 22. 12. Ak nemáte radi priveľké davy, určite si vyberiete z pestrej ponuky miestnych trhov, ktoré nájdete v jednotlivých mestských častiach.

A vo štvrtok 1. decembra od 14:00 do 18:00 sa na vás tešíme Župných vianočných trhoch v Ružinove na Sabinovskej 16.