CHREN – SKVELÝ NA POSILNENIE …

CHREN – ? SKVELÝ NA POSILNENIE IMUNITY I PODPORU TRÁVENIA

Naši predkovia kedysi chren bežne pestovali vo svojich záhradách a bol neoddeliteľnou súčasťou domácej stravy a jednou z mála možností, ako vyrobiť a ochutiť pikantné pokrmy. Spočiatku si ľudia určite neuvedomovali jeho blahodarné účinky na organizmus.

MUDr. Stamová z našej Poradne zdravia tvrdí, že "chren je nabitý prospešnými živinami?. Dá sa povedať, že je vitamínová bomba, pretože je veľmi bohatý na vitamín C, ktorý si uchováva aj po dlhšom skladovaní napríklad v pivnici. Zvyšuje silu imunitného systému a ďalej obsahuje vitamíny skupiny B a provitamín A".

Pre svoje antivírusové a antibakteriálne účinky sa úspešne používa pri chrípke, prechladnutí, angíne a zápale mandlí ??. Chren je bohatým zdrojom draslíka, dokáže zlepšiť zdravie srdca ? a znížiť krvný tlak. Niektoré prvky chrenu pôsobia ako žalúdočné stimulanty, čím sa môžu zmierniť zažívacie problémy, znížiť výskyt zápchy a hnačky.

POZOR: Chren by nemali konzumovať pacienti so žalúdočnými alebo dvanástnikovými vredmi alebo so zlou funkciou štítnej žľazy!