cykloturisti-v bratislavskom-kraji-budu-mat-pocas-letnej-sezony-nove-moznosti-prepravy

Cykloturisti v Bratislavskom kraji budú mať počas letnej sezóny nové možnosti prepravy

Cykloturisti v Bratislavskom kraji budú mať počas tohtoročnej letnej sezóny viacero možností ako sa prepraviť v regióne s bicyklom.

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji bude možné v regionálnych autobusoch prepravovať bicykle počas voľných dní (od 1.7.2022 aj v pracovných dňoch mimo špičiek). Navyše budú od 2. júla do 4. septembra na vybraných linkách v regióne Záhorie nasadené autobusy s cyklonosičom na zadnom čele, ktorými bude možné prepraviť naraz 6 bicyklov. Takého cyklobusy majú byť nasadené na linkách:

  • linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka
  • linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave
  • linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad
  • linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
  • linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence
  • linka 289 Malacky – Rohožník – Plavecký Mikuláš – Plavecký Peter

Bratislavská integrovaná doprava avizuje aj prevádzku špeciálneho cyklobusu s prívesom pre bicykle, ktorý bude počas leta premávať po trase Bratislava – Svätý Jur – Pezinok – Modra – Častá – Horné Orešany. Detaily zatiaľ predstavené neboli.

Krajská organizácia cestovného ruchu Turizmu regiónu Bratislava počas voľných dní od 18. júna do konca septembra 2022 prevádzkuje cyklobus „BajkBus“ s prívesom pre 30 bicyklov po trase Bratislava – Stupava – Lozorno – Pernek – Kuchyňa – Rohožník – Plavecké Pohradie – Plavecký Mikuláš v rozsahu dvoch párov spojov podľa cestovného poriadku. Počas júna premáva bezplatne, následne bude spoplatnený zatiaľ nešpecifikovanou symbolickou tarifou.

BajkBus premáva ako náhrada za vláčik Záhoráčik, ktorý po minulé sezóny zabezpečoval dopravu cyklistov po uvedenej trase a z dôvodu opravy trate tento rok premávať nebude. Kým však Záhoráčik bol integrovaný do IDS BK, BajkBus integrovaný nie je.

V regionálnych vlakoch v Bratislavskom kraji (S-linky) je možná preprava bicykla celotýždenne, pričom bicykel je možné prepravovať podľa tarify Železničnej spoločnosti Slovensko.

Zdroj: imhd.sk