divadlo-arena-mysli-aj-na-detskych-divakov,-a to-najma-v-predvianocnom-case

Divadlo Aréna myslí aj na detských divákov, a to najmä v predvianočnom čase

Po úspechu rozprávky Zvieratká na letisku, sa rozhodlo Divadlo Aréna uviesť ďalší príbeh úspešného autora pre deti Ulricha Huba. Rozprávka s názvom Tučniaci koláče nepečú bude mať premiéru ešte pred Vianocami 16. decembra na javisku DPOH.

Rozprávka o dvoch tučniakoch, jednej sliepke s vysávačom a strašne krátkozrakom krtkovi v dynamickom deji plnom vtipných situácií, prekvapivých zvratov a pesničiek.

Tučniaci nájdu tvarohový koláč, no keď ho celý zjedia, zistia, že patril krtkovi, ktorý práve oslavuje narodeniny. Krtko je takmer slepý a tak nezistí, že koláč už neexistuje a tučniaci túto situáciu využívajú. Tak vzniká množstvo vtipných situácií. V tom prichádza sliepka so svojim domácim miláčikom – vysávačom, ktorý si všetko značkuje olejovými mláčkami. Sliepka sa tvári, že upiecť nový koláč je hračka, no stále sa k tomu nemá, pretože sa venuje konzumácii hrozienok a snaží sa rozbiť priateľstvo dvoch kamarátov – tučniakov. V pravidelných intervaloch sa vracia na scénu ufrflaný krtko. Tak ako všetky rozprávky, aj táto sa končí šťastne – zvíťazí priateľstvo a pravda. Zvieratká sa dohodnú, že nový koláč upečú všetci spolu a deti potešia finálovým rapom o rybích prstoch.

Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke www.divadloarena.sk, v predajnej sieti Ticketportal alebo v pokladni DPOH, ktorá je otvorená každý pracovný deň v čase 14:00-18:00 a vždy hodinu pred predstavením.

Zdroj: Divadlo Aréna