divadlo-bez-domova-vas-srdecne pozyva-na-divadelne-predstavenie-antigona-ktore uvedieme v-stredu-26.-juna-2024

Divadlo bez domova Vás srdečne pozýva na divadelné predstavenie ANTIGONA ktoré uvedieme v stredu 26. júna 2024

Divadlo bez domova Vás srdečne pozýva na divadelné predstavenie ANTIGONA (podľa Sofokla a iných), ktoré uvedieme v stredu 26. júna 2024 o 19:00 v ľavom krídle Pistoriho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Elektronickú pozvánku nájdete aj v prílohe tohto emailu. Vstup na predstavenie je zdarma. 

Divadelná hra Antigona, ktorú Sofokles uviedol prvýkrát v Aténach pred 2465 rokmi, nám priniesla veľmi aktuálny pohľad na nás – ľudí, ktorí vedú neustály súboj s osudom, ale najmä s ľuďmi, ktorí momentálne majú a zneužívajú moc.Starogrécke divadlo nás inšpirovalo vo viacerých oblastiach. Vznik drámy, dialógu, práca s maskou, hudbou či hlasom, ale aj historický a mytologický kontext nám ponúkli mnohé témy na tvorbu i rozhovory. Viaceré slová, ktoré dodnes bežne používame, majú svoje korene práve v gréčtine. Zo všetkých spomeňme aspoň jedno: kalokagatia (gr. καλοκαγαθία), teda ideál harmonického súladu medzi telom a dušou. Aké jasné a ušľachtilé! Ako sa však priblížiť ku skutočnému významu slova kalokagatia, ak sa narodíme do tela, ktoré je od narodenia znevýhodnené? Aký je skutočný význam slova harmónia?Veríme, že predstavenie Antigona aj vo vás vyvolá otázky na témy, ktoré sú od nepamäti našou súčasťou: láska, smrť, sloboda, pomoc či moc.

Réžia: Patrik Krebs
Dramaturgia: Uršuľa Kovalyk
Produkcia: Tomáš Kubiš
Hudba: Oskar Rózsa
Scéna a kostýmy: Divadlo bez domova
Hrajú: Herečky a herci Divadla bez domova

Ak sa Vám naše predstavenie bude páčiť, môžete našu činnosť podporiť aj prostredníctvom nášho účtu (IBAN): SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte ANTIGONA.

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. 
Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pistoriho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania.