dopravny-podnik-prepojil-dubravku-a-devinsku-novu-ves-s-kramarmi

Dopravný podnik prepojil Dúbravku a Devínsku Novú Ves s Kramármi

Obyvatelia bratislavskej Dúbravky sa už dostanú bez prestupu mestskou hromadnou dopravou k nemocnici na Kramároch i k Národnému onkologickému ústavu na Klenovú ulicu. Dopravný podnik Bratislava vyčlenil tri spoje linky 20, ktoré zachádzajú až k týmto zdravotníckym zariadeniam. Nové spojenie pomôže aj obyvateľom Devínskej Novej Vsi.

Cestovanie spôsobovalo komplikácie najmä seniorom, chorým či invalidom, mnohí obyvatelia využívali taxíky. „Bol to boj a nebol ľahký, ale som rád, že sa vypočuli želania Dúbravčanov. Prestupovanie na vyťaženej Patrónke je najmä pre starších a chorých obyvateľov problematické,“ skonštatoval poslanec Ľuboš Krajčír z dozornej rady DPB.

Dopravný podnik na tento účel vyčlenil tri ranné spoje linky 20, ktorá spája Devínsku Novú Ves – Dúbravku a Tesco Lamač. Ide o spoje s odchodom z Dúbravky o 6.10, 8.20 a 9.20 h. Všetky tri spoje budú mať špeciálne označenie a od zastávky pri Tescu Lamač sa ich číslo zmení na 45, s ktorým pokračujú na Patrónku, Kramáre a k NOÚ.

V ostatom čase je spojenie Dúbravky s Kramármi naďalej zabezpečené s prestupom na Patrónke na trolejbusy liniek 42 a 45. Trolejbus odchádza smerom na Kramáre každých šesť až osem minút. 

Zdroj: TASR; Foto: Dúbravka

The post Dopravný podnik prepojil Dúbravku a Devínsku Novú Ves s Kramármi appeared first on Bratislavskykraj.sk.