hartmut-tautz-memorial:-prezite-pribeh-chlapca,-ktory-zahynul-pri-uteku-za-slobodou

Hartmut Tautz Memorial: Prežite príbeh chlapca, ktorý zahynul pri úteku za slobodou

V sobotu 6. augusta 2022 o 17:00 neďaleko pamätníka Hartmuta Tautza na Kopčianskej ulici v Bratislave sa spustí geocachingová hra s názvom Hartmut Tautz Memorial.

Pred rokom sme vytvorili geokešingovú hru Hartmut Tautz Memorial, ktorá vás prevedie príbehom mladého utečenca z NDR. „Na chvíľu vás vrátime do minulosti, kde prežijete tragický príbeh 18-ročného chlapca, ktorého v roku 1986 pri pokuse o útek za slobodou roztrhali psi pohraničnej stáže. Stretnete množstvo postáv a zažijete situácie, ktoré vám pripomenú, akú hodnotu má sloboda,“ hovorí župan Juraj Droba. Mladý nemecký emigrant sa večer 8. augusta 1986 pokúsil o útek z Petržalky do Rakúska. Po prekonaní ženijno-technických zátarás ho tesne pred vstupom na rakúske územie napadli špeciálne vycvičené vlčiaky Pohraničnej stráže ČSSR. Mladý muž zraneniam podľahol. Jeho príbeh je mementom hrôz, ktoré totalitný režim spôsobil. Absolvovanie geokešingovej hry bude pokračovať výkladom odborníka na železnú oponu Petra Mikleho z Ústavu pamäti národa. Priblíži osudy Hartmuta Tautza a prevedie vás po miestach, kde sa táto tragická udalosť odohrala. Počas výkladu budete môcť vidieť unikátne fotografie z vyšetrovania.

Kedy: sobota 6. augusta 2022

Začiatok hry: 17:00 hod.

Začiatok prednášky: 17:40 hod.

Kde: Pamätník Hartmuta Tautza, koniec Kopčianskej ulice v Petržalke (neďaleko hranice

s Rakúskom)

GPS súradnice: 48.10370987669687, 17.084251083014582

Minulé leto sme osadili informačnú tabuľu

Na Kopčianskej ulici v Bratislave Petržalke sme umiestnili novú informačnú tabuľu ku geokešingovej hre Hartmut Tautz Memorial. Nachádza sa vedľa cykloodpočívadla neďaleko hranice s Rakúskom. Na tabuli nájdete prehľadný návod s QR kódmi, ako si stiahnuť aplikáciu do vášho telefónu a spustiť geokešingovú hru.

Pokiaľ nemáte stiahnutú aplikáciu pre Geocaching a WhereIGo, môžete tak urobiť pred začatím samotnej hry alebo priamo na mieste, kde sme osadili prehľadnú informačnú tabuľu s QR kódmi, prípadne vám s jej nainštalovaním na mieste pomôžeme.

  • Ak máte mobilný telefón s Androidom stiahnite si tieto dve aplikácie, kliknutím na nasledujúce odkazy: Geocaching a WhereIGo
  • Ak máte iPhone stiahnite si tieto dve aplikácie, kliknutím na nasledujúce odkazy: Geocaching a WhereIGo