infra-services-by-sa-mala-zaclenit-priamo-do-bvs

Začlenením dcérskej spoločnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Infra Services priamo do svojich materských vodární sa ušetria viac ako tri milióny eur. Tie budú môcť byť použité na opravy a modernizáciu vodárenskej infraštruktúry, ktorá je v regióne BVS vo veľmi zlom stave. BVS preto požiada svojich akcionárov o zlúčenie oboch spoločností ešte v tomto kalendárnom roku. Tento krok už dnes prerokovali poslanci mestského zastupiteľstva Bratislavy, najväčšieho akcionára BVS. Zlúčenie BVS a Infra Services, ktoré zvýši efektivitu oboch firiem

Veľkú časť úspor bude tvoriť zrušenie manažérskych a duplicitných administratívnych pozícií v Infra Services a s tým súvisiace náklady na prevádzku. Po zlúčení a vytvorení jednej spoločnosti sa naopak zjednodušia a zefektívnia niektoré interné procesy. BVS si od tohto procesu, okrem úspory nákladov, sľubuje aj zvýšenie kvality a produktivity práce. Rozhodnutie zlúčiť obe spoločnosti podporuje aj analýza zistení NKÚ k vzájomným zmluvným vzťahom BVS a Infra Services z minulosti a prijaté legislatívne zmeny inšpirované vzťahom BVS a Infra Services.

Celý proces zlúčenia oboch spoločností musia schváliť akcionári BVS na valnom zhromaždení. V prípade, ak pôjde všetko podľa predpokladov, mohol by byť tento proces ukončený ešte v prvom polroku 2021.

Zdroj: BVS

The post Infra Services by sa mala začleniť priamo do BVS appeared first on Bratislavskykraj.sk.