kaufland-winter-games-2023:-spickovy-slovensky-a cesky-hokej-na-narodnom-futbalovom-stadione

Kaufland Winter games 2023: Špičkový slovenský a český hokej na Národnom futbalovom štadióne

S blížiacim sa termínom jedinečnej oslavy hokeja pod holým nebom organizátori Kaufland Winter Games 2023 postupne zverejňujú podrobnosti o programe a ponuke pre fanúšikov a návštevníkov podujatia. Akcia, nad ktorou prevzali záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo, sa na ploche Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave začne už o tri dni. Čo všetko organizátori pre divákov pripravili?

„Prvýkrát na Slovensku budeme mať ľadovú plochu na futbalovom štadióne. Očakáva sa tu až 10-tisíc fanúšikov z Českej republiky. Je to úžasné, klobúk dole pred organizátormi. Veľké ďakujem všetkým, ktorí to zorganizovali a teším sa na obrovský hokejový zážitok,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Na Kaufland Winter games si zahrajú aj legendy Slovana a Sparty

V rámci programu Kaufland Winter Games 2023 sa na Tehelnom poli v Bratislave predstavia aj legendy Slovana Bratislava a Sparta Praha. „Old boys“ Slovana nastúpia proti svojim odvekým rivalom z federálnych čias v nedeľu 15. januára o 14:00 hod. na klzisku pod holým nebom, ktoré vzniká na ploche Národného futbalového štadióna. Vstupenky na tento zápas hviezd sú v predaji v sieti Ticketportal za naozaj ľudovú cenu, ktorá cestu na hokej na futbalovom štadióne otvára pre široké masy priaznivcov hokeja a hosťujúceho klubu HC Slovan Bratislava.

Slovanisti nastúpia na zápas v retro drese, ktorý odkazuje na éru bratov Šťastných zo 70-tych rokov minulého storočia, ktorú klub zaklincoval ziskom historicky prvého federálneho titulu v sezóne 1978/79. Aj zostava „Old boys“ Slovana bude reflektovať najväčšie úspechy klubu. Éru mimoriadne úspešných 70-tych rokov pripomenú Marián Bezák, Jozef Klejna či Martin Šechný. Podporia ich aj mená známe zo zostáv Slovana v 80-tych rokoch – Eduard Uvíra, Ľubomír Pokovič, Ivan Dornič, Róbert Pukalovič, Peter Franta, Ján Taraba, Marián Horváth či Jozef Pethö. No a 90-te roky a najmladšiu generáciu slovanistických legiend budú reprezentovať Zdeno Cíger, Richard Kapuš, Miroslav Šatan, Pavol Rybár, Miroslav Lažo, Michal Hreus, Peter Podhradský, Michal Hudec a Sasu Hovi.

Z pražskej Sparty potvrdili účasť legendy Libor Plaček, Jan Boháček, Jiří Hrdina, Jaroslav Nedvěd, František Ptáček, Pavel Táborský, Michal Broš, Zbyněk Hrdel, Ondřej Kratěna, Jaromír Kverka, Evžen Musil a Richard Žemlička.

Zápas OLD BOYS SLOVAN BRATISLAVA vs OLD BOYS SPARTA PRAHA sa na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave na Tehelnom poli odohrá v nedeľu 15. januára o 14:00 hodine a bude to jediné stretnutie v seniorskej kategórii, ktoré sa uskutoční za denného svetla. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal za cenu 12 eur.

Ambasádor Kaufland Winted games: Venco Nedomanský

Hokejová rozprávka pod hviezdami bude mať aj výnimočného ambasádora, pravú legendu bratislavského Slovana a jedného z najlepších strelcov, ktorí kedy v Československu vyrástli: ikonického Václava Nedomanského. Zo zámoria prichádza na odložené oslavy 100-ročnice hokejového Slovana „Venco banán“ – jedna z najväčších legiend bohatej histórie klubu. „Som šťastný a hrdý, že na základe našich dobrých vzťahov prijal Venco moje pozvanie do Bratislavy. Veľmi sa teší na stretnutie s priateľmi po rokoch a zo zámoria prichádza aj kvôli jedinečnej atmosfére zápasov pod holým nebom, ktoré na Slovensku zatiaľ nemajú vybudovanú tradíciu,“ hovorí hlavný organizátor Kaufland Winter Games Marián Bezák a dodáva: „Venco hodí aj čestné buly pred nedeľňajším zápasom Slovana s Košicami.“

Nedomanský prišiel do Slovana v roku 1962. Belasý dres obliekal 12 sezón, v ktorých nastúpil na 419 zápasov a strelil famóznych 369 gólov. V roku 1974 emigroval do USA, kde svojim umením bavil divákov šesť sezón v najlepšej lige sveta NHL.

Umelci naštartujú tú pravú hokejovú atmosféru

V piatok pred zápasom HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno približne o 17:00 hod. čaká divákov špeciálne vystúpenie Lukáša Adamca, víťaza Česko-Slovenskej SuperStar a súťaže „Tvoja tvár znie povedome“. Počas zápasu zaspieva ďalšia úspešná superstaristka Dominika Mirgová. V sobotu sa pred zápasom HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen v rovnakom čase na pódium postaví so svojou show raper Kali, v prestávke medzi tretinami vystúpi Martina Schindlerová. No a v nedeľu pred zápasom HC Slovan Bratislava – HC Košice čaká divákov špeciálne vystúpenie bratislavskej skupiny HEX, ktorá okrem iného prvýkrát naživo zaspieva aj novú slovanistickú klubovú hymnu TU HRAJE SLOVAN. Pozvanie na Kaufland Winter Games 2023 prijal aj fenomenálny slovenský operný spevák Miroslav Dvorský, ktorý zaspieva hymnu pred zápasom Slovana s Košicami.

Návrat mladých k hokeju a na klziská

Program podujatia Kaufland Winter Games 2023 doplnili aj hokejové zápasy mládeže: už vo štvrtok 12. januára sa o 11:30 na ľade v rámci 29. kola základnej časti Kaufland Extraligy dorastu stretnú tímy HC Slovan Bratislava a HOBA Bratislava, v piatok 13. januára o 12:00 hod. sa uskutoční priateľské stretnutie súťaže mladších žiakov medzi HC Slovan Bratislava a HK Ružinov 99 Bratislava a v sobotu 14. januára o 11:00 súťažné stretnutie Extraligy juniorov medzi HC Slovan Bratislava a HK Dukla Trenčín. Na všetky tieto stretnutia je vstup voľný s obmedzenou kapacitou hľadiska bez predaja vstupeniek.

Tlačová konferencia k spusteniu Kaufland Winter Games 2023

Na hokej vlakom so ŽSSK

Vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko a Ministerstvom dopravy SR pripravili organizátori Kaufland Winter Games 2023 pre divákov jedinečnú možnosť využiť bezplatnú vlakovú dopravu. Vstupenka na zápas oprávňuje jej držiteľa v deň konania cestovať 1x bezplatne do železničnej stanice Bratislava hl. st. a späť v deň konania hokejového zápasu, ktorýmkoľvek vlakom Národného dopravcu ZSSK okrem IC vlakov v druhej vozňovej triede. Vo vlakoch kategórie SC je možné cestovať za príplatok v plnej výške k obyčajnému cestovnému. Doplatky do 1. triedy a rezervácie je možné dokúpiť v plnej výške. 

Okrem toho prepravca posilňuje tie vlaky vypravované podľa grafikonu, pri ktorých je predpoklad, že ich budú na prepravu využívať účastníci podujatia Kaufland Winter Games. Kapacita vlakov je limitovaná. Pre pohodlné cestovanie v diaľkových vlakoch, odporúčame zakúpenie miestenky v e-shope www.zssk.sk alebo v mobilnej aplikácii národného dopravcu – IDeme vlakom.

Historicky najväčšia divácka kulisa na Slovensku

Nedeľný zápas Kaufland Winter Games, ktorý bude zároveň oslavou 100-ročnice hokejového Slovana, sa bude hrať pred historicky najväčšou diváckou kulisou na Slovensku. Na stretnutie s Košicami sa už teraz predalo viac lístkov, ako je kapacita nášho najväčšieho hokejového štadióna. Staňte sa aj vy súčasťou slovenského rekordu v elektrizujúcej atmosfére hokejového zápasu pod holým nebom na ploche Národného futbalového štadióna.

V súvislosti s očakávanými zvýšenými prepravnými nárokmi z dôvodu konania hokejových zápasov na Národnom futbalovom štadióne bude v dňoch 13. – 15. januára 2023 (piatok až nedeľa) zabezpečená mimoriadna posilová doprava. Viac sa dozviete v článku TU.

Fotografie z Kaufland Winter Games 2023 si môžete pozrieť KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ.

Zdroj: ts; Foto: BSK/Monika Kováčova