kulturne-leto-v pezinku-pokracuje-aj-v auguste.-zazite-lazo-plazo-na-plazi-priamo-v centre-pezinka

Kultúrne leto v Pezinku pokračuje aj v auguste. Zažite LÁŽO PLÁŽO NA PLÁŽI priamo v centre Pezinka

O podujatí

Kultúrne leto v Pezinku s názvom Lážo plážo na pláži pokračuje aj v mesiaci august s bohatým programom pre obyvateľov a návštevníkov mesta. Počas augusta sú pripravené rozmanité podujatia cirkusový workshop s čítaním rozprávok, hudobno-tvorivý večer a tradičný festival Pezinský Permoník.

„Lážo plážo na pláži vzniklo tak, že Pezinčania volajú pešiu zónu na Radničnom námestí pláž a teda lážo plážo má evokovať pohodičku – v prenesenom význame pohodové leto“, objasňuje názov letného programu v Pezinku dramaturgička Pezinského kultúrneho centra Zuzana Hýllová.

CIRKUSOVÝ WORKSHOP a ROZPRÁVKY

5.8.2023 o 17:00 hod., Radničné námestie, Pezinok

Dňa 5. augusta 2023 sa na Radničnom námestí uskutoční podujatie CIRKUSOVÝ WORKSHOP a ROZPRÁVKY, ktorého organizátorom je Pezinské kultúrne centrum. Podujatie sa začne v podvečerných hodinách o 17:00 hod. a určite si prídu na svoje najmä rodiny s deťmi. Cirkusový workshop si dostojí svojho názvu a tí najmenší si vyskúšajú základné cirkusové triky pod vedením skúsených inštruktorov. Deti si vyskúšajú ako roztočiť tanierik na paličke, žonglovanie s loptičkami či chôdzu po lane.

Sprievodným podujatím bude čítanie krátkych rozprávok s cirkusovou témou. Rozprávky bude čítať učiteľka literárno-dramatického odboru na ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku, Radka Kukurugyová.

V prípade nepriaznivého počasia sa Cirkusový workshop presunie do Spoločenskej sály Kultúrneho domu na Holubyho ulici 42.

HUDOBNO-TVORIVÝ VEČER

12. augusta 2023 o 17:00 hod., Radničné námestie, Pezinok

Počas HUDOBNO-TVORIVÉHO VEČERA, ktorý sa bude konať v sobotu 12. augusta 2023 o 17.00 h na Radničnom námestí, si na svoje si prídu aj milovníci rockovej a pop-rockovej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť na koncerty hudobných skupín MARLETT, ktorá vystúpi o 18.00 h a TAKTO, ktorí nás budú zabávať o 20.00 h. Počas večera odznejú hity slovenskej, českej a zahraničnej rock a pop-rockovej muziky. Odznejú aj autorské skladby. Pre deti budú pripravené tvorivé výtvarné dielne. Deti budú mať možnosť zapojiť sa do rôznych tvorivých aktivít a vytvoriť si vlastné umelecké diela.

PEZINSKÝ PERMONÍK

18. – 20. augusta, Dom kultúry, Pezinok

Podujatia Permoník má dlhoročnú tradíciu v našom meste. Dom kultúry už po 27 – krát ožije výstavami, ukáže bohatstvo, ktoré je skryté pod povrchom zeme – svet minerálov, fosílií, aj drahých kameňov. Trojdňové podujatie PEZINSKÝ PERMONÍK, ktoré sa bude konať od 18. do 20. augusta 2023  pripravila Nezisková organizácia Barbora. Vystavovatelia a predajcovia sa zídu zo 4 krajín Európy a nebude núdza vidieť vzácne exempláre, či získať odborné informácie od expertov. Z burzy si budete môcť odniesť pamiatku v podobe skamenelín, minerálov alebo šperkov vyrobených z prírodných kameňov.

Steller’s sea cow (Hydrodamalis gigas, or Rhytina stelleri) – once inhabited the coasts of the northern Pacific from Mexico through the Aleutian Islands to northern Japan. After its discovery in the 18th century, the species was wiped out by hunting in just 27 years. Chromolithograph after a drawing by Francis John, published in 1900.

Sprievodné podujatia

Kultúrny program spojený s PEZINSKÝM PERMONÍKOM bude bohatý a rozmanitý. Návštevníci sa môžu tešiť na hudobné vystúpenia, fascinujúce výstavy, divadielko a kreatívne dielničky pre deti. Ťahákom pre deti a dospelých je určite aj tradičné pouličné ryžovanie zlata. Tento ročník prinesie aj novinky v podobe ukážky rezania achátov, filmové ukážky zo života baníkov, zaujímavé prednášky. Nebude chýbať ani ochutnávka kvalitného pezinského vína, či vystúpenia baníckych spolkov.

Výstavu Permoník očami detí si do konca leta majú možnosť pozrieť návštevníci v minigalérii v Dome kultúry Pezinok.

HUDOBNÝ VEČER

26.8.2023 o 18:00 hod, Radničné námestie, Pezinok

Poslednou akciou kultúrneho leta bude HUDOBNÝ VEČER, ktorý sa uskutoční 26. augusta 2023 o 18.00 h na Radničnom námestí. Milovníkom dychovej hudby spestrí podvečer koncert dychovej hudby Vinosadka, pod vedením kapelníka Jána Hanúska. Dychová hudba Vinosadka má v malokarpatskom regióne svoje nezastupiteľné miesto už viac ako jeden a pol storočia.

Program Kultúrneho leta

5.8. 2023 o 17.00 – CIRKUSOVÝ WORKSHOP a ROZPRÁVKY: workshop pre deti kde si vyskúšajú základné

cirkusové triky a nebude chýbať ani čítanie rozprávok.12.8. 2023 o 17.00 – HUDOBNO-TVORIVÝ VEČER: Tvorivé dielne pre deti a koncerty skupín MARLETT a TAKTO.
18.-20.8. 2023 – PEZINSKÝ PERMONÍK: XXVII. ročník Malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov spojený s pouličným ryžovaním zlata a bohatým kultúrnym programom.
26.8. 2023 o 18.00 – HUDOBNÝ VEČER: koncert dychovej hudby Vinosadka.

Zdroj: Mesto Pezinok