lanovka-kamzik-–-zelezna-studnicka-zacne-od-1.-decembra-opat-premavat

Lanovka Kamzík – Železná studnička začne od 1. decembra opäť premávať

Vo štvrtok 1. decembra 2022 spúšťa Nové Mesto opäť premávku novomestskej lanovky Kamzík – Železná studnička, ktorá bola dočasne prerušená z dôvodu druhej fázy rekonštrukcie.

Rekonštrukcia strechy hornej stanice lanovky je ukončená, práce v priestoroch miestnej reštaurácie pokračujú, nemajú však vplyv na premávku samotnej lanovej dráhy.

Lanová dráha premáva celoročne v dňoch štvrtok až nedeľa a v dňoch spadajúcich na sviatky, dni pracovného pokoja, pamätné dni a počas letných školských prázdnin v dňoch utorok až nedeľa v čase od 10:00 hodiny do 18:00 hodiny v intervale každú celú hodinu  (s výnimkou nepriaznivého počasia).

Lanovka je unikátom nielen tým, že po uzatvorení sedačkovej lanovky Dedinky – Geravy v septembri 2009 sa lanová dráha Železná studnička – Kamzík stala poslednou svojho typu na území Slovenska. V rámci celého Československa ide dokonca o jedinú existujúcu dvojsedačkovú lanovku z produkcie bývalej TRANSPORTY Chrudim. Unikátom je aj svojou spoľahlivosťou. Do dnešného dňa sa nej nestala ani jedna porucha, pri ktorej by nebol možný dojazd cestujúcich do staníc. Viac informácií o novomestskej sedačkovej lanovke nájdete TU.

Zdroj: Bratislava – Nové Mesto