linka-bratislava-–-hainburg-by-mala-uz-coskoro-premavat

Linka Bratislava – Hainburg by mala už čoskoro premávať

Počas výmeny autobusového dopravcu v Bratislavskom kraji bola zrušená pravidelná linka z Bratislavy do Hainburgu. Bratislavská župa rozbehla rokovania smerujúce k jej obnove.

Mám dobrú správu pre všetkých Slovákov žijúcich v Hainburgu. Viem, že zrušenie autobusovej linky vám skomplikovalo život. Už čoskoro by však mala opäť premávať. Linka bola zrušená v novembri počas výmeny autobusového dopravcu a odvtedy hľadáme najlepší spôsob, ako ju obnoviť. Bratislavská integrovaná doprava rozbehla rokovania s rakúskou stranou aj bratislavským magistrátom a vyzerá to, že ich čoskoro úspešne uzavrieme. Obnovená linka bude premávať v hodinových intervaloch,“ informuje župan Juraj Droba.

Na spolufinancovaní sa bude podieľať hlavné mesto, Bratislavský samosprávny kraj i spolková krajina Dolné Rakúsko. Objednanie linky zabezpečí naša župa. „Spolková krajina Dolné Rakúsko plánuje svoje spolufinancovanie na úrovni 33,33 percenta na celkových nákladoch (po odpočítaní príjmov). BSK a hlavné mesto sa dohodli na prerozdelení zvyšnej časti potrebnej na financovanie linky, a to v pomere 64 k 36 percentám,“ uvádza TASR.

„Ak autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom začne opäť premávať, očakáva sa prevádzka v režime takzvaného hodinového taktu a zároveň sa počíta s tým, že sa postupne obnoví počet cestujúcich na úroveň z roku 2019,“ uviedla ďalej TASR.

The post Linka Bratislava – Hainburg by mala už čoskoro premávať appeared first on Bratislavskykraj.sk.