ministerstvo-dopravy-spustilo-novy-rocnik-kampane-do-prace-na-bicykli

Ministerstvo dopravy spustilo nový ročník kampane Do práce na bicykli

Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyhlásilo deviaty ročník celonárodnej kampane Do práce na bicykli 2022. Od piatka spustilo registráciu, súťažné kilometre budú jednotlivé tímy zbierať počas júna. Informoval o tom hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.

Kampaň je aj v tomto roku rozdelená na viacero fáz. Od 1. apríla do 23. mája sa uskutoční registrácia samospráv, následne sa do 7. júna môžu registrovať jednotlivé súťažiace družstvá. Štvorčlenné tímy zložené z kolegov sa potom môžu prihlásiť do 7. júna a počas júna potom budú využívať na cestu do práce bicykel, chôdzu alebo verejnú dopravu. Jednotlivé jazdy si budú evidovať tak ako po iné roky v elektronickom systéme.

„Nový ročník kampane prichádza so sloganom ´Zmenu máš na dosah ruky!´. Aj týmto chceme poukázať na dôležitosť osobného rozhodnutia pri voľbe, či ísť do práce autom alebo akýmkoľvek ekologickým spôsobom – od bicykla až po vlak či autobus,“ povedal pri spustení kampane národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

Najúspešnejšie tímy môžu už tradične získať aj ceny, vrátane nových bicyklov. „Odjazdená vzdialenosť v posledných rokoch výrazne stúpa, vlani vytvorilo 11.358 účastníkov nový rekord – 1.715.386 kilometrov,“ priblížil Rudolf. A to podľa neho aj napriek tomu, že ročník 2021 bol poznačený pandémiou.

„Aj vďaka kampani Do práce na bicykli sa čoraz väčšie množstvo ľudí rozhoduje vymeniť aspoň na čas auto za bicykel a prispievajú tak ku znižovaniu enormného množstva áut na našich cestách,“ skonštatoval minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Tohtoročná kampaň sa podľa neho navyše uskutoční v období podávania žiadostí o finančný príspevok z Plánu obnovy a odolnosti na podporu budovania kvalitnej a bezpečnej cyklistickej infraštruktúry.

Zdroj: TASR

The post Ministerstvo dopravy spustilo nový ročník kampane Do práce na bicykli appeared first on Bratislavskykraj.sk.