na-operacnom-stredisku-bratislavskej-mestskej-policie-denne-prijimaju-700-az-800-telefonatov

Na operačnom stredisku bratislavskej mestskej polície denne prijímajú 700 až 800 telefonátov

Na operačnom stredisku bratislavskej mestskej polície denne prijímajú 700 až 800 telefonátov. Ďalšie desiatky podnetov dostávajú prostredníctvom webu, sociálnych sietí či mailom.

Nové operačné centrum otvorili v októbri minulého roku. „Išlo o krok, ktorý zrýchlil a zefektívnil nahlasovanie podnetov. Sme prepojení nielen so štátnymi policajtmi, ale aj s hasičmi či záchranármi a spolu môžeme koordinovať naše hliadky v teréne,“ spresnila bratislavská mestská polícia na sociálnej sieti.

V týchto dňoch sa delia o skúsenosti s kolegami z Policajného zboru, ktorí sa stanú operačnými dôstojníkmi v strediskách štátnej polície. Mestskí policajti predstavil aj svoj nový informačný systém, ktorý v súčasnosti budujú. „Ten ešte viac pomôže našim jednotkám v uliciach hlavného mesta, umožní efektívnejšiu kontrolu verejného poriadku, prehľadávať registre hľadaných osôb alebo odcudzených automobilov,“ spresnila polícia. Systém umožní aj pracovať s databázou priestupkov, a to všetko aj prostredníctvom zariadení, ktoré budú mať hliadky v teréne.

Zdroj: TASR