navstevnici-kariera-expo-si-mohli-vyskusat-pracovny-pohovor,-aj-otestovat-svoje-zrucnosti

Návštevníci Kariéra EXPO si mohli vyskúšať pracovný pohovor, aj otestovať svoje zručnosti

V hlavnom meste v utorok svoje brány otvoril veľtrh pracovných príležitostí Kariéra EXPO. Ide o druhé tohtoročné kariérne podujatie z dielne Kariéra.sk, prvé bolo v Košiciach. Počas jedného dňa tak mohli návštevníci stretnúť desiatky zamestnávateľov z regiónu a zažiť bohatý program.

Súčasná situácia na trhu práce ukazuje, že je nerovnováha medzi počtom voľných pracovných miest a počtom uchádzačov a tiež medzi požiadavkami firiem a zručnosťami ľudí. Pracovný trh sa po pandémii zmenil, zmenili sa nároky zamestnávateľov ale aj požiadavky budúcich zamestnancov. Význam takéhoto podujatia je v tom, že sa všetky strany stretnú na jednom mieste. Zamestnávatelia predstavia voľné pracovné pozície. Uchádzači dostanú okrem toho jedinečnú príležitosť spoznať osobne zamestnávateľov z rôznych oblastí, zúčastniť sa workshopov, môžu otestovať svoje jazykové alebo počítačové zručnosti,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Školstvo je prioritou župy. Tento rok župa zorganizovala podujatie Deň župných škôl v Bory Mall, kde si mohli budúci stredoškoláci nájsť svoju vysnívanú strednú školu.

Na tomto podujatí si môžu tohtoroční maturanti a absolventi nájsť svoje budúce zamestnanie, otestovať vedomosti, ktoré získali v škole a porovnať ich s požiadavkami firiem.Verím, že táto akcia prispeje k tomu, aby si mladí ľudia dokázali vybrať pre svoju budúcnosť to najlepšie. Pre župu je to zároveň spätná väzba, ako zamestnávatelia v kraji hodnotia kvality našich študentov,“ doplnil.

Kariéra EXPO prináša pre verejnosť na jedno miesto viac ako 60 kľúčových, nielen regionálnych zamestnávateľov s cieľom podporiť zamestnanosť v Bratislavskom kraji. Približuje návštevníkom svet práce, pracovný trh a prostredníctvom širokej programovej časti sa snaží zvýšiť ich šance uplatniť sa. Na návštevníkov boli prichystané konzultácie, prednášky, workshopy od združení a spoločností ako Google Slovensko, Macrosof alebo Slovenská asociácia koučov.