novy-cyklomost-vysomarch-caka-posledna-uzavera-kvoli-dokoncovacim-pracam

Nový cyklomost VysoMarch čaká posledná uzávera kvôli dokončovacím prácam

Nový cyklomost VysoMarch cez rieku Moravu čaká plánovaná dvojtýždňová uzávera kvôli dokončovacím prácam. Tie potrvajú od 6. do 20. apríla. Slávnostné otvorenie cyklomosta, ktorý spája Vysokú pri Morave s rakúskou obcou Marchegg, je naplánované na sobotu 7. mája.

„Minulý týždeň sme odovzdali do predčasného užívania nový cyklomost. Informovali sme tiež o plánovanej uzávere, ktorá nás ešte čaká. Tá bude od 6. do 20. apríla, kedy prebehnú dokončovacie práce vrátane vodorovného dopravného značenia. Ďakujem vám za trpezlivosť a zároveň vás pozývam na slávnostné otvorenie v sobotu 7. mája. Program podujatia zverejníme čoskoro,“ uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Výstavba nového cyklomosta cez rieku Moravu začala v apríli minulého roka a do predčasného užívania bol uvedený 26. marca. Po Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi ide v poradí už o druhý cyklomost, ktorý Bratislavská župa vybudovala v spolupráci s rakúskou stranou. Most je dlhý je 270 metrov a široký 4 metre.

Celkové náklady na projekt sú spolu 5 124 098,67 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2 059 499,09 EUR s DPH. Projekt je financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.

„Vďaka novému cyklomostu môžu cyklisti i turisti spoznávať krásy kraja a zaujímavé zákutia povodia rieky Moravy. Prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou národnou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Cyklomost zároveň podporí cezhraničnú spoluprácu, regionálny rozvoj, ako aj rozvoj cykloturistiky,“ uzavrel Juraj Droba.

The post Nový cyklomost VysoMarch čaká posledná uzávera kvôli dokončovacím prácam appeared first on Bratislavskykraj.sk.