poziarom-zasiahnutu-skolu-na-skalickej-ceste-by-sa-malo-podarit-otvorit-na-zaciatku-skolskeho-roka

Požiarom zasiahnutú školu na Skalickej ceste by sa malo podariť otvoriť na začiatku školského roka

Výučba na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnáziu na Skalickej ceste v Bratislave, ktorej priestory v júli poškodil požiar, sa začne v riadnom termíne 4. septembra. Oznámil to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že rekonštrukčné práce rýchlo napredujú a podarilo sa tak predísť hroziacemu dištančnému štúdiu.

„Môžem takmer s istotou povedať, že ju otvoríme na začiatku školského roka,“ uviedol na sociálnej sieti šéf BSK. V škole ukončili všetky búracie práce, objekt vyčistili a dekontaminovali. Vymenili už aj poškodené okná či dvere.

„Najviac prác realizujeme na prvom poschodí, kde bolo epicentrum požiaru. Prebieha tu kompletná výmena kabeláže, ako aj sadrokartonárske, murárske a maliarske práce,“ spresnil Droba.

K požiaru došlo 1. júla v skorých ranných hodinách. Po uhasení našli záchranári mŕtve mužské telo. Požiar mal byť vytvorený úmyselne. Krátko pred ním horeli aj viaceré motorové vozidlá v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici. BSK ako zriaďovateľ školy začal s rekonštrukciou poškodených priestorov v júli.

Zdroj: TASR