pozname-vitazov-ankety-kanoista-roka-2022

Poznáme víťazov ankety Kanoista roka 2022

Slovenská kanoistika je výnimočne úspešná. Naši kanoisti zbierajú medaily po celom svete a najväčšie talenty boli 31. januára ocenené aj v ankete Kanoista roka.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo v utorok popoludní v Bratislave. Víťazmi sa stala Bianka Sidová, ktorá uspela spomedzi športovcov z hladkej vody a Alexander Slafkovský, ktorý preteká na divokej vode. Do Siene slávy uviedli Vojtecha Potočného za vodný slalom, Attilu Szabóa za rýchlostnú kanoistiku a za celoživotný prínos Istvána Székelya a in memoriam Ľubora Štarka.

Som presvedčený, že potenciál tohto krásneho športu je obrovský. Možno je to aj tým, že na Slovensku máme perfektné miesta na tréningy, a to na rýchlostnú kanoistiku aj divokú vodu. Veľmi vám ju odporúčam aj ako rekreačný šport, choďte si na jar zapádlovať na niektorom ramene Dunaja, odvážni do Čunova na kanál. Kľudne aj v rámci firemného tímbuildingu. V utorok som sa vo Vodárenskom múzeu zúčastnil oceňovania v ankete Kanoista roka 2022 a mám obrovskú radosť najmä z mladých talentov. Veľmi držím palce. Attila Szabó do siene slávy bol pre mňa vrchol popoludnia,“ povedal po vyhlásení výsledkov župan Juraj Droba, ktorý sa zúčastnil slávnostného podujatia.