pozyvame-vas-na-babkove-divadlo-„hrozna“-spojene-s-ochutnavkou-vin

Pozývame vás na bábkové divadlo „Hrozná“ spojené s ochutnávkou vín

Svätý Jur je vinohradnícke mestečko v Malých Karpatoch, s bohatou históriou opradenou mnohými legendami. Rodáčka z Jura spisovateľka Viola Almássyová a jej kniha „Šúrsky drak a iné zlovesti“, inšpirovala občianske združenie Anima-Act k vytvoreniu bábkovej inscenácie „Hrozná“. Téma rodiny a odpustenia sa zrkadlí v príbehu dvoch sestier, ktoré na kare svojho otca odhaľujú tajomstvá Svätého Jura, a tiež ich vinohradníckeho rodu. Príďte zažiť ich cestu k „dorobeniu“ toho najlepšieho vína. Predstavenie sa uskutoční v Malokarpatskom múzeu v Pezinku 25. novembra o 19:00. 

Táto komorná site-specific inscenácia je vytvorená špeciálne pre priestor vinohradníckych pivničiek, kde jej čaro vyniká ešte viac. Je vhodná pre všetkých, ktorí milujú legendy, tajomstvá, humor a dobré víno.

Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Občianske združenie tvorí inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti. Fokusujeme sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracováva vo svojej tvorbe prostredníctvom oživovania.

Projekt finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia ZSE. Link na predaj lístkov nájdete TU.

Zdroj: Občianske združenie Anima-Act