racanska-lokalka-odstartovala-sezonu.-odvezte-sa-za-vinom

Račanská lokálka odštartovala sezónu. Odvezte sa za vínom

Nasadnite na pohodlný vláčik a užite si krásu vinohradov a chuť skvelých račianskych vín. Na každej zastávke vás čaká degustácia od iného miestneho vinára.

Pozývame vás do Rače, hlavného mesta vína. Cieľom projektu Račanská lokálka je, aby sme si vybudovali vzťah s lokálnymi vinármi – kupovali si víno priamo od nich a príjemné večery trávili v ich pivniciach a viniciach. A lokálka vás za nimi bude celé leto voziť. Každý piatok vás prevezie po krásnom Račanskom vinohradníckom chodníku a čaká vás 4 – 6 zastávok u lokálnych vinárov, ktorí vám dajú ochutnať to najlepšie zo svojich pivníc.

Čaká vás niekoľko degustácií, u každého vinára strávite asi hodinu. Môžete porovnávať rovnaké odrody, rastúce len pár metrov od seba a budete prekvapení, ako sa líšia. Nevynechajte ani slávnu frankovku, ktorú podľa legendy zbožňovala aj samotná Mária Terézia.

V cene lístka 16,90 eur dostanete kapsičku s pohárom, degustačné kupóny, orientačnú mapu a výklad sprievodcu, ktorý vám bude nápomocný nielen praktickými radami, ale aj zaujímavými informáciami počas jazdy. Na Račanskú lokálku môžete nasadnúť vždy v piatok pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3 o 16:00, 17:00 a 18:00. Čím skôr na vlak nastúpite, tým viac vinárov stihnete. Novinkou tejto sezóny je predĺženie jazdenia až do 22.00.

Cestovný lístok, v ktorého cene je aj degustácia, si môžete kúpiť TU.

Všetky zastávky, na ktoré vás lokálka odvezie, môžete navštíviť aj sami. Napríklad toto je záhradný bufet Šínweg na Peknej ceste:

Podporme našich vinárov

Na zachovanie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva v Rači je mimoriadne dôležité, aby boli vinári stále ochotní vyrábať vína z hrozna dopestovaného v lokálnych viniciach a aby aj miestni obyvatelia vnímali ich činnosť ako prospešnú pre udržanie rázu krajiny a zdravého životného prostredia. Podporiť ich môžete napríklad tým, že budete kupovať ich výborné vína. A spoznáte (a ochutnáte) ich vďaka Račanskej lokálke!