ruzinov-osadil-prve-domceky-pre-jezkov,-inspiroval-sa-v-kosiciach

Ružinov osadil prvé domčeky pre ježkov, inšpiroval sa v Košiciach

Bratislavský Ružinov prišiel túto zimu s ďalšou novinkou, tentoraz s domčekmi pre ježkov, ktoré však majú celoročné využitie. Iniciatívou sa inšpiroval v Košiciach. Pilotne boli osadené dva takéto domčeky, do budúcnosti nie je vylúčené rozšírenie projektu. Uviedol to vicestarosta Ružinova Martin Patoprstý.

„Pripravili sme dva takéto pilotné domčeky. Jeden je v parku na Ostredkoch, jeden je pri jazere Rohlík. Ak budú ježkami využívané a vydržia vandalizmus, určite ich plánujeme rozširovať,“ priblížil Patoprstý. Mestská časť má podľa neho obrovské trávnaté plochy, ktoré tieto zvieratá brázdia a po vzore iných miest sa samospráva rozhodla vytvoriť im celoročný úkryt, kde nájdu teplo i bezpečie pred inými zvieratami. „Nie je to náš výmysel. Videli sme to v Košiciach a dobrými nápadmi sa treba inšpirovať naprieč Slovenskom,“ poznamenal.

V mestskej časti pokračuje tiež občianska iniciatíva starostlivosti o vtáctvo. Každý rok sa aktívnym obyvateľom rozdávajú kŕmidlá, snaha je pokryť všetky lokality. Výnimkou nebol ani tento rok, keď Ružinovčanom rozdali ďalších päť kŕmidiel. Ich zásobovanie je už milou a občianskou aktivitou pre aktívnych a uvedomelých Ružinovčanov,“ doplnil Patoprstý.

Zdroj: TASR; Foto: Martin Chren-starosta Ružinova