sanghajske-kulturne-dedicstvo-na-bratislavskom-hrade:-vzacny-pohlad-do-cinskej-kultury

Šanghajské kultúrne dedičstvo na Bratislavskom hrade: Vzácny pohľad do Čínskej kultúry

Šanghaj, mesto s ohromujúcou históriou, nám otvára dvere do svojho fascinujúceho sveta. Výstava kultúrneho dedičstva Šanghaja je tu a prináša so sebou bohatý zážitok. Spolu s čínskou delegáciou sme výstavu slávnostne otvorili na 3. poschodí Bratislavského hradu a stali sme sa svedkami nádherných exponátov, ktoré nás ponárajú do koreňov čínskej kultúry.

V centre pozornosti tejto výstavy stojí drak, symbol dobra a šťastia v Číne. Jeho prítomnosť nám pripomína dôležitú časť čínskej kultúry, ktorá je známa svojou jedinečnou symbolikou. Okrem impozantného draka nájdete na výstave aj nádherné divadelné kostýmy používané v pekinskej opere, autentické kulisy, hudobné nástroje a zázračné nefritové rezbárske artefakty Šanghaja.

Exponáty vynikajú svojou veľkosťou a detailmi, čím robia túto výstavu neodolateľnou pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Je to miesto, kde môžete objavovať a učiť sa o Čínskom kultúrnom dedičstve

Táto výstava je nielen krásnou ukážkou čínskeho umenia, ale aj príležitosťou na hlbšie porozumenie našim čínskym priateľom. Priateľstvo medzi Bratislavským krajom a Šanghajom trvá už 20 rokov a je naším najstarším družobným regiónom. Toto partnerstvo neustále posilňujeme a rozvíjame spoluprácu v oblasti kultúry, ekonomiky a obchodu.

Je tiež dôležité pripomenúť, že v ťažkých časoch na začiatku pandémie COVID-19 sme dostali pomoc od provincie Šanghaj v podobe tisícov ochranných pomôcok, keď sme ich naliehavo potrebovali. Toto je výrazom skutočného priateľstva a solidarity medzi nami.

Nedávno sa vrátili naši študenti zo Spojenej školy Pankúchova, ktorí absolvovali dvojtýždňový kemp v Šanghaji. To je len ďalší príklad toho, ako sa naše vzťahy stále posilňujú.