stacionar-pre-seniorov-na-plickovej-v-raci-ozil-hudbou

Stacionár pre seniorov na Plickovej v Rači ožil hudbou

Vďaka dotácii Bratislavského samosprávneho kraja vo výške 1.000,- euro sú klienti Denného stacionára pre seniorov na Plickovej ulici v Rači bohatší o nové muzikoterapeutické pomôcky.

„Hlavnou hviezdou denných aktivít sa tak stalo digitálne piano, ktoré seniorov denne sprevádza nielen pri rytmických a speváckych stretnutiach ale im spríjemňuje čas aj pri zvláštnych príležitostiach ako sú napríklad oslavy narodenín či rôznych sviatkov,“ približuje mestská časť na svojom webe.

Na teplejšie mesiace zatiaľ čaká aj nová motorická pomôcka – záhradná hojdačka, ktorá umožní aj menej mobilným klientom zapojiť sa do pohybových cvičení, ktoré sú súčasťou muzikoterapie.

„Veľmi sa tešíme, kedy nám počasie opäť dá príležitosť pokračovať v peknej tradícii koncertov a speváckych vystúpení v záhrade na Plickovej ulici. Veríme, že tieto nové prírastky hudobného fondu stacionára ešte viac prispejú ku kvalite podujatí, ktorých sa zúčastňujú nielen klienti Stacionára pre seniorov ale navštevujú ich aj ďalší obyvatelia Rače,“ dodáva mestská časť.

Zdroj: MČ Rača