stara-trznica-a-slovenska-sporitelna-vam-prinasaju-jedinecny-zazitok.-o-co-ide?

Stará tržnica a Slovenská sporiteľňa vám prinášajú jedinečný zážitok. O čo ide?

Zažite a vytvorte digitálny mikrosvet živých obrazov a zvukov, ktoré reagujú na váš pohyb. Ponorte sa do imerzívneho diela špeciálne vytvoreného pre priestor Starej tržnice.

INNER LIFE je najnovšia interaktívna video inštalácia prestížneho francúzskeho digitálneho umelca Mathieu Le Sourd – MAOTIKa, vytvorená pre túto príležitosť a architektúru. Spája prírodný mikrosvet a živé digitálne akvarelové obrazy jedinečnou formou reagujúcou na pohyb. Trvanie inštalácie bude od 3. júla do 2. septembra od nedele do piatka v čase od 13:00 do 22:00. Vstupné je 2€.

Pohyb návštevníkov je snímaný lasermi, ktoré následne naživo generujú abstraktné vizuálne kompozície a zvuky. Parametrická vizuálna a zvuková inštalácia dokáže spracovať veľké množstvo pohybov a vytvára tak obrazy, ktoré sa už nikdy nezopakujú. Počas trvania inštalácie sa môžete tešiť aj na živé tanečné performance. Site-specific inštalácia vznikla v spolupráci s festivalom Biela noc, pod kuratelou Zuzany Pacákovej, partnermi výstavy sú Slovenská sporiteľňa, mesto Bratislava, BSK a BKIS.

O umelcovi:
Mathieu Le Sourd, známy ako Maotik, je francúzsky digitálny umelec pôsobiaci v Motrealy. Venuje sa prevažne tvorbe imerzívnych prostredí, interaktívnych inštalácií, digitálnych nsôch a architektúry a audiovizuálnych performance, pohybujúc sa v priesečníku umenia vedy a technológie.

Jeho práca bola prezentovaná na medzinárodných festivaloch a v kľúčových inštitúciách po celom svete – Art Basel, Frieze London, Mutek, Sonar, Oi Futuro v Rio de Janeiro, FIAC Paris, Signal Festival Praha, The British Film Institute v Londýne, ARS Electronica – Linz, Miraikan Science Museum – Tokyo, B39 – Seoul alebo Funkhaus – Berlin ako aj na Bielej noci v Bratislave a Košiciach.

MAOTIK sa najviac zviditeľnil používaním počítačovo generovaných algoritmov, ktoré kreujú realitu posúvajúce prostredia a radikálne menia vnímanie priestoru. V stálej spolupráci s umelcami z iných disciplín – hudba, tanec, divadlo a architektúra, ale i s vedcami, hľadá vzťah umenia a technológie, skúma nové umelecké formy. Študoval produkciu digitálnych médií na London Institute, je magistrom digitálnych umení na Pompeu Fabra University v Barcelone a pracoval ako profesor so zameraním na interaktívny a generatívny dizajn, rozšírenú a virtuálnu realitu na CODE University v Berlíne.

Zdroj: Stará tržnica