stredoskolakom-sme-opat-usporiadali-zupny-sportovy-den

Stredoškolákom sme opäť usporiadali Župný športový deň

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so športovými zväzmi a klubmi tento rok opäť privítal športuchtivú mládež z kraja. Aj tento rok sa Župný športový deň BSK pre stredoškolákov konal v Športovom areáli Mladá Garda na Račianskej. Prvý ročník organizoval samosprávny kraj v roku 2019 a zapojené boli vtedy všetky školy z Bratislavského kraja.

Cieľom tohto podujatia je podporiť mladých ľudí, aby sa viac hýbal, športovali, aby sa stretávali žiaci z rôznych škôl a nadväzovali vzájomné kontakty, ale aj priniesť takéto podujatia na školské ihriská. Z kolektívnych športoch si dievčatá a chlapci zmerali sily vo florbalevolejbaleplážovom volejbale a futbale. Medzi ďalšie disciplíny patrila vedomostná súťaž, beh na 100 m, beh na 800 m, štafeta a skok do diaľky. Sily si medzi sebou zmerali družstvá stredných škôl na území BSK .

Prihlásilo sa vyše 1104 nominovaných žiakov z 49 župných stredných škôl. Na otvorení bola Barbora Mokošová, športová gymnastka, olympionička a absolventka Strednej športovej školy Ostredková a žiakov prišiel povzbudiť aj Ján Volko, najúspešnejší súčasný atlét. Najúspešnejšia škola po zrátaní bodov v atletických disciplínach získava putovný pohár Michala Nálepku. Tento rok putovný pohár obhájilo Gymnázium L. Novomeského na Tomašikovej.

Aj takýmito podujatiami chceme ukázať, že župe záleží na tom, aby mladí ľudia športovali. Viac športu a pohybových aktivít vráti deťom opäť fyzickú a duševnú pohodu.

Spoluorganizátori župného športového dňa boli Atletický zväz Bratislava, Bratislavský futbalový zväz, Bratislavský zväz malého futbalu, Draždiak Beach Volley Club, Olympijský klub Bratislava, Slovenský zväz florbalu, Slovenský atletický zväz, Volejbalový klub TAMI Bratislava, Mladá Garda STU a Krajské stredisko športu pri Spojenej škole Ostredkova.

Pozrite si celý fotoalbum.