uzite-si-den-deti-v-sade-janka-krala

Užite si Deň detí v Sade Janka Kráľa

Medzinárodný deň detí slávime na Slovensku od roku 1952. Pri tejto príležitosti pozývajú rôzne inštitúcie na kultúrne, športové a zábavné podujatia pre deti. Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo 1. júna pestrý program na kultúrnej scéne v Sade Janka Kráľa.

Deň detí v Sade

Kultúrna scéna v Sade Janka Kráľa sa stane miestom, kde môžu rodičia s deťmi stráviť príjemné popoludnie plné zábavy. Od 14.00 – 18.00 sú pre deti pripravené maľovanie na tvár, kreatívne tvorivé dielne, výroba zvieratiek z balónov či obrovské bubliny. Dobrú náladu prinesú chodúliari a žongléri. A od 17.00 pozýva Cirkus Kus na cirkusový workshop, kde sa deti bližšie zoznámia s tromi základnými disciplínami – žonglovaním, točením a rovnováhou. Deti sa naučia ako chodiť po lane alebo točiť tanierik na paličke či hula hoop okolo pása.

Rozprávky v Sade

Oslava detí pokračuje aj v nedeľu. 5. júna je pripravená rozprávka Námorníci verzus piráti z dielne Divadla Jaja. Boj s príšerami, morská naháňačka, lodná kanonáda a napínavý príbeh si môžu návštevníci pozrieť o 10:00.

Kultúrna scéna v Sade Janka Kráľa sa počas Bratislavského kultúrneho leta stane miestom, kde pre detských návštevníkov bude pripravená.

Zdroj: BKIS