vajnory-pozyvaju-na-projekt-jazdi-aj-ty!-tesit-sa-mozete-na-freestyle-mtb-a-bmx-exhibiciu

Vajnory pozývajú na projekt Jazdi aj ty! Tešiť sa môžete na freestyle MTB a BMX exhibíciu

Príďte sa pozrieť na projekt Jazdi aj ty! v piatok 14.10. od 11.00. Udalosť sa uskutoční v areále pumptracku Vajnory. Tešiť sa môžete na freestyle MTB a BMX exhibíciu, nezabúdame ani na aktivity pre deti.

Jazdi aj ty! bude športová akcia zameraná na pritiahnutie detí a mládeže k cyklistike.Čoraz menej detí športuje a preto sme sa v bajkerskom klube RIDEPRO rozhodli ich presvedčiť a ukázať im krásu horskej cysklistiky resp. freestyle MTB a BMX. V Bikeparku vo Vajnoroch zorganizujeme podujatie, na ktorom sa predvedú a zasúťažia si profesionálni cyklisti a reprezentanti freestyle BMX/MTB,“ približuje mestská časť Vajnory na sociálnej sieti.

Budú oslovené okolité školy, aby sa na podujatie prišlo pozrieť čo najviac detí. Na mieste si deti budú môcť vyskúšať bicykle na jednoduchej dráhe, pumptracku a uvidia parádne kúsky a triky na veľkých skokoch. Zároveň tu bude informačný stánok, kde deti získajú informácie o jednotlivých cyklistických disciplínach a rovno sa môžu zapísať na tréningy a získať členstvo v klube.

Veríme že sa nám vďaka takejto akcií podarí pritiahnuť množstvo detí k cyklistike, športu a zdravému tráveniu voľného času. Zároveň sa zlepšia dlhodobé podmienky pre tréning vďaka bicyklu na požičiavanie,“ dodáva.

Zdroj: Vajnory-dedina v meste