vydavatelstvo-pars-artem-spusta-projekt-literarne-salony-v klubovni-pod-lipou

Vydavateľstvo Pars Artem spúšťa projekt Literárne salóny v klubovni Pod lipou

Vydavateľstvo Pars Artem (Združenie internetových autorov), ktoré vzniklo v roku 2016 vďaka úsiliu známej slovenskej spisovateľky, novinárky a blogerky Zuzany Kuglerovej, básnika Jána Tazberíka a aforistu Ondreja Kalamára, od októbra roku 2022 spúšťa projekt Literárne salóny v klubovni Pod lipou. Klubovňa sa nachádza v priestoroch, kde sídli aj vydavateľstvo – na Tolstého ulici 9 v Bratislave a možno ju nájsť v blízkosti Prezidentského paláca.

Dôvodom, prečo sa najnovšia literárna aktivita vydavateľstva môže pravidelne uskutočňovať, je fakt, že ju finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. Jeden z nich je už spomenutý projekt Literárne salóny vydavateľstva Pars Artem, úlohou ktorých je podporovať nové literárne talenty. Ide mladších autorov, s ktorými vydavateľstvo spolupracuje. Priestor však dostanú aj starší, už renomovaní spisovatelia. Vydavateľstvo totiž rozvíja, zverejňuje aj knižne publikuje to najlepšie, čo sa na sociálnych sieťach vyskytuje, keďže podnetom pre vznik Pars Artem bola expanzia literatúry pochádzajúcej z virtuálnych domén na knižný trh.  

Klubovňu otvoril predseda združenia internetových autorov, aforista Ondrej Kalamár.
Klubovňu otvoril predseda združenia internetových autorov, aforista Ondrej Kalamár.

Druhý grant od Bratislavského samosprávneho kraja je určený na projekt s názvom „Prechádzky labyrintom bratislavskej histórie“. Povedie ho už zmienená Zuzana Kuglerová, ktorá okrem toho, že bola spoluzakladateľkou Združenia internetových autorov, zastáva aj post jeho riaditeľky.

Podujatia sa budú pravidelne konať dva razy do mesiaca na uvedenej adrese. Všetkých milovníkov literatúry, ale aj tých, ktorí sa s ňou ešte iba túžia zoznámiť vydavateľstvo srdečne pozýva do klubovne Pars Artem. Prvé stretnutie sa uskutoční dňa 21. októbra a bude spojené s krstom rozprávkovej knižky s názvom Čobolievkovci od Ani Konrádovej, jednej z mladšej generácie členov Pars Artem.

Zdroj: ts Pars Artem