zalohovane-obaly-vracaju-ludia-najviac-v-piatky-a-soboty

Zálohované obaly vracajú ľudia najviac v piatky a soboty

Zálohované obaly vracajú ľudia najviac v piatky a soboty, ukazujú analýzy dát. Na niektorých odberných miestach je tak problém s kapacitou zálohomatov či personálu pri obsluhe odberného miesta. Uviedla to riaditeľka pre vonkajšie vzťahy a komunikáciu Správcu zálohového systému Lucia Morvai.

„Správca zálohového systému je v intenzívnom kontakte s odbernými miestami aj dodávateľmi samotných zálohomatov, a preto, ak sa vyskytnú prípadné lokálne problémy, spolu s partnermi situáciu ihneď riešime,“ povedala Morvai.

Pokračuje, že ľudí chcú naučiť, aby vracali obaly priebežne, respektíve nie nárazovo veľa kusov a cez víkendy, keď je nápor najväčší. „Všetci sme si vedomí toho, že musíme popracovať na zlepšení komfortu pre zákazníka,“ skonštatovala Morvai.

Slováci podľa správcu vyzbierali takmer 200 miliónov kusov zálohovaných obalov. Počet odberných miest sa rozšíril na viac než 2500.

Zálohovanie funguje na Slovensku od 1. januára. Zálohujú sa všetky jednorazové obaly na nápoje z plastu a kovu s objemom od 0,1 do troch litrov. Výnimku tvoria obaly od mlieka, sirupov a tvrdého alkoholu.

Zdroj: TASR