ziaci,-ucitelia-a-rodicia-ziakov-obchodnej-akademie-na-racianskej-107-darovali-krv

Žiaci, učitelia a rodičia žiakov Obchodnej akadémie na Račianskej 107 darovali krv

Dňa 8. 3. 2023 mali možnosť žiaci, učitelia a rodičia žiakov Obchodnej akadémie na Račianskej 107 a Strednej odbornej školy Beauty služieb na Račianskej 105 v Bratislave darovať krv.

Z takmer 40 prihlásených mohlo k odberu pristúpiť 12 ľudí. Desiati boli prvodarcovia a všetci odchádzali nadšení a s predsavzatím stať sa pravidelnými darcami krvi.

Veľká vďaka patrí okrem darcov aj ústretovému personálu Národnej transfúznej služby SR a úžasnému kolektívu dobrovoľníkov a zamestnancov Územného spolku SČK BA Mesto.

„Pre niektorých študentov bolo toto úplne prvé darovanie krvi, a aj pre mňa. Moje očakávania boli, že ma bude bolieť tá ihla, nebude mi dobre a ďalšie moje obavy, ale skutočnosť bola úplne niekde inde. Ihlu som ani necítila a celý ten čas čo som tam strávila som mala dobrý pocit, predsa moja krv niekomu naozaj môže pomôcť. V priebehu odberu nás sprevádzali samí odborníci a ak sme mali akékoľvek otázky, zodpovedali nám ich. Prešla som potom k pani doktorke, tá mi zmerala tlak a pýtala sa ma na môj zdravotný stav. Ďalej som prešla na evidenciu, kde ma zaevidovali a neskôr aj zobrali vzorku mojej krvi (z prsta) a testovali ju. Keďže bolo všetko v poriadku prešla som na posledné stanovište a to k ďalšej pani doktorke, ktorá sa ma pýtala ďalšie otázky, zmerala mi tlak a išla som na to. Klamala by som keby poviem, že strach sa v mojej hlave nenachádzal, ale neskôr dobrý pocit na srdiečku vždy prevládol. Myslím si, že to bola veľmi pekná akcia a dúfam že sme tým pomohli čo najviac ľuďom, ktorý ju potrebujú.“, povedala žiačka Nina Fekete.