zoo-v-bratislave-navstivilo-v-prvom-polroku-takmer-150.000-ludi

Zoo v Bratislave navštívilo v prvom polroku takmer 150.000 ľudí

Zoologickú záhradu v Bratislave navštívilo v 1. polroku tohto roka takmer 150.000 návštevníkov. Stala sa tak najnavštevovanejšou destináciou v hlavnom meste. Jej obľúbenosť dokazuje tiež vysoká návštevnosť aj v roku 2021. Napriek pandemickým opatreniam, ktoré ju na niekoľko mesiacov zatvorili, prešlo jej bránami takmer 250.000 ľudí. 

„Našou snahou je rozvíjať sa a posunúť zoo na úroveň najlepších zoologických záhrad v Európe. Budeme radi, keď nás v našom úsilí podporia aj ľudia návštevou, zakúpením permanentky, adopciou zvieraťa alebo príspevkom na našu aktuálnu zbierku #prehrosiky,“ konštatuje riaditeľka zoo Júlia Hanuliakova. 

Lákadlom do bratislavskej zoo je v tomto roku aj množstvo nových prírastkov, napríklad narodenie vzácnej zebry Chapmanovej, dvoch mláďat ovce domácej ouessantskej, malých surikat vlnkatých, mláďaťa sitatungy západnej, malého adaxa núbijského či mláďaťa hrošíka libérijského. Každý deň sa konajú komentované kŕmenia rôznych druhov. Novinkou je tiež Večerné sprevádzanie po ZOO, prednášky Cestovateľský zápisník a Čítanie pre deti s kontaktnými zvieratami v spolupráci s Mestskou knižnicou.

Zdroj: TASR; Foto: ZOO Bratislava