zupny-vyjazd-do-senca:-synagogu-vam-otvorime-na-jesen

Župný výjazd do Senca: Synagógu vám otvoríme na jeseň

Dobré projekty v kraji odsýpajú. S primátormi, starostami a župnými poslancami sa pravidelne stretávame v teréne, aby sme navštívili miesta, ktoré spoločne meníme.

„Skontrolovali sme práce na synagóge, ktorú sme veľkou investíciou zachránili v hodine dvanástej, keď už z nej bola úplná ruina. Bude kultúrnym stánkom pre celý región. Všetko ide podľa plánu a odovzdáme vám ju na jeseň. Momentálne rekonštruujeme interiér. Okrem už plánovaných expozícií a podujatí si v nej vieme predstaviť aj krásne koncerty komornej hudby. Dali sme preveriť akustiku. Rozsiahlu rekonštrukciu sme financovali kompletne z vlastných zdrojov,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

„Ďalej školstvo, na materskej škole Kysucká boli vytvorené tri nové triedy, budova je zateplená a zmodernizovaná. Na ZŠ Tajovského pribudla biologicko-chemická učebňa, nakúpili sme vybavenie a aj túto školu čiastočne zrekonštruovali. Oboje financované z eurofondov – IROPu,“ pokračuje župan.

S mestom Senec spolupracujeme aj na dvoch dopravných projektoch. Na stavbe parkovacieho domu na Železničnej, financovaného taktiež z IROP-u. A prebieha verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu križovatky ciest II/503 a III/1062, stavebné povolenie by sme chceli získať ešte tento rok. Toto bude veľká vec a snažíme sa získať externé zdroje.

Pozrite si celú fotogalériu z výjazdu.

The post Župný výjazd do Senca: Synagógu vám otvoríme na jeseň appeared first on Bratislavskykraj.sk.