JE ČAS VÝBERU STREDNÝCH ŠKÔL. …

JE ČAS VÝBERU STREDNÝCH ŠKÔL. DAJTE ŠANCU AJ ODBORNÝM.
Za normálnych okolností by si teraz vyberali budúcu školu. Tento rok si však musia poradiť s výberom na diaľku. Našťastie, mnohé (aj župné) školy organizujú virtuálne dni otvorených dverí a aktívne komunikujú so záujemcami.

Chcel by som veľmi pekne poprosiť rodičov, ktorí budete deťom pomáhať s výberom, aby ste zvážili aj odborné školy. Nie každé šikovné dieťa je šťastné na gymnáziu a odborné školy sú dnes skutočne kvalitné. A to ani nehovorím o uplatnení, keďže mnohé svojimi odbormi kopírujú trh práce a vďaka praxi a spolupráci s firmami veľa deciek končí školu s pracovnou zmluvou vo vrecku.

Naše župné školy spravili za posledné tri roky obrovský krok vpred. Majú skvelú prax v rámci duálneho vzdelávania, postupne pribúdajú moderné učebne a pomôcky, pekné športoviská, sú mimoriadne aktívne v rôznych medzinárodných programoch a rastie aj kvalita a ponuka bilingválneho vzdelávania. Viac sa o nich dozviete tu www.strednapremna.sk.

Ja som síce šiel akademickou cestou, ale v živote som skúsil mnoho profesií v rámci brigád alebo prilepšenia si popri štúdiu. Hlavné je, aby ste našli to, čo vás baví. Držím palce vo výbere a prijímačkách.