Stredná odborná škola gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici v Bratislave má priateľov na Ukrajine. Sú to žiaci a zamestnanci Ľvivská Vyššia odborná škola potravinárskych technológií.
V ich meste nie sú kruté boje, mesto je „relatívne bezpečné“. Ale vojna sa ich veľmi dotýka. Veď ich blízki, otcovia, synovia, bratia, sestry odišli bojovať za svoju vlasť.
Škola, rovnako ako celé mesto je často bez elektriny. Chýba im teplo a svetlo. Potrebujú sa v škole učiť a ohriať. A v neposlednom rade potrebujú naďalej pripravovať chlieb pre svoju armádu.
My by sme im chceli pomôcť žiť v tejto dobe trochu lepšie. Po konzultácii s riaditeľkou tejto ukrajinskej školy prosíme o príspevok na kúpu a dodanie 3-fázovej 7,5 kW elektrocentrály, ktorej cena sa pohybuje okolo 2500 € + dopravné náklady.
Záštitu nad touto zbierkou prevzal riaditeľ Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb pán Dr. Jozef Horák.
————-
Pápež František vyzval v stredu ľudí, aby počas Vianoc utratili menej na vianočné darčeky a oslavy a ušetrené peniaze darovali ľudom na vojnou ničenej Ukrajine.
Aj keď nie som veriaci, tieto slová súčasného pápeža sa ma hlboko dotkli. S manželkou sme sa dohodli, že budeme mať Vianoce skromnejšie a darujeme si hlavne veľa lásky. Za nás dvoch pošleme na účet 100 eur.
Verím, že nás bude veľa a možno bude stačiť od dobrých ľudí po 5 eur. A možno bude stačiť 1 euro. A možno od tých, ktorí nemajú 1 euro, budú stačiť slová podpory.
Ďakujeme Vám a veľmi si želáme, aby sme sa nikdy viac nemuseli zbierať na pomoc vojnou súžených priateľov.
Ľubovoľný príspevok môžete posielať prostredníctvom Edupage na účet vedený pre Združenie rodičov alebo vykonať vklad v Slovenskej sporiteľni:
Č. účtu: SK41 0900 0000 0051 9094 7184
Špecifický symbol: 3000
Do správy pre príjemcu, prosím uveďte: UA
Účtovnú evidenciu vedie pokladníčka ZR Ing. Marešová a je pod dohľadom Rady rodičov. Všetky vybrané prostriedky budú použité v prospech Ľvivskej vyššej odbornej školy potravinárskych technológií, Ľviv, http://lvpucht.lviv.ua/.
Peter Matúš
predseda Rady školy