kniznica-ruzinov-je-zrekonstruovana

Knižnica Ružinov je zrekonštruovaná

Mestská časť Bratislava-Ružinov v pondelok 15. mája 2023 oficiálne otvorila úplne zrekonštruované priestory ústredia Knižnice Ružinov na Miletičovej ulici. Pre mladých aj starších čitateľov tak pribudlo jedno naozaj krásne, moderné a prívetivé miesto, kde si môžu knihy nielen požičať, ale v novej študovni aj popracovať, v ďalšej pri kávičke prečítať nové časopisy, nechýba ani detský kútik a miesto na prebaľovanie bábätiek.

„Práce nám trvali trocha dlhšie – od ukončenia rekonštrukcie totiž nové priestory až štyrikrát za sebou vytopilo. Vďakabohu za poistenie. Budova Sorela, kde sa knižnica nachádza, už predsa len má svoje roky, deravé potrubie sa však nakoniec podarilo nájsť a opraviť,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Nová ústredná knižnica má podľa starostu na to, aby sa stala jedným z centier komunitného života v Ružovej doline a na Nivách. „Knižnice už totiž dávno nie sú miestom, kde musíte chodiť po špičkách a po hlasnejšom zašepkaní na vás zagánia. Želám novej knižnici veľa čitateľov a ešte viac úspešných akcií pre všetkých Ružinovčanov, ktorých záujmy prevyšujú tiktoky a instagramy,“ uzavrel Martin Chren.