1.-maj-v-novej-cvernovke:-navrat-k-tradiciam-a-inovaciam-s-bratislavskym-krajom

1. MÁJ v Novej Cvernovke: Návrat k tradíciám a inováciám s Bratislavským krajom

Sviatok práce, ktorý sa koná každoročne 1. mája, je dôvodom na oslavu, a to nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pripravil pre svojich návštevníkov pestrý program, ktorý zahŕňa kultúrne, vzdelávacie a zábavné aktivity pre všetky vekové kategórie.

Infopult BSK a koleso šťastia

Hneď pri vstupe do Novej Cvernovky vás privíta infopult Bratislavského samosprávneho kraja, kde sa môžete dozvedieť všetko o dnešnom programe a zúčastniť sa na „Kolese šťastia“, kde každý má šancu vyhrať zaujímavé ceny.

Virtuálne cesty a historické vzdelávanie

Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúka unikátnu príležitosť preniesť sa v čase pomocou virtuálnej prechádzky medzi Slovanmi, žijúcimi na historickom hradisku Neštich. S 3D okuliarmi na očiach sa návštevníci môžu ocitnúť priamo v srdci dávnej histórie, čo je fascinujúci spôsob, ako sa naučiť viac o našich predkoch.

Interaktívne divadelné predstavenia a workshopy

Divadlo Aréna a Malokarpatská knižnica v Pezinku pripravili špeciálne interaktívne programy pre deti aj dospelých. Okrem tradičného predstavenia „Zaseknutá bundička“, ktoré sa koná dvakrát počas dňa, sa môžete tešiť aj na čítanie knihy „Kopeme za Belana“ pre najmenších.

Ateliér Svetlík a Kabinet pomalosti

Na svoje si prídu aj milovníci umenia a handmade výrobkov. Ateliér Svetlík a Kabinet Pomalosti počas celého dňa ponúkajú nákup unikátnych výrobkov od klientov z rôznych sociálnych zariadení, ako sú Domov sociálnych služieb pre dospelých Báhoň či Centrum sociálnych služieb Sibírka. Tieto stánky sú nielen miestom nákupu, ale aj priestorom pre učenie sa nových zručností a pomalého života.

Besedy a literárne stretnutia

Nezabudnime na literárne stretnutia a besedy, ktoré sa konajú v záhradách Veroniky Šikulovej. Tu si môžete vypočuť besedu s autorkou knihy „Záhradky“, ktorá ponúka vhľad do sveta viditeľných aj neviditeľných záhrad.

Celodenný program v Bratislavskom samosprávnom kraji je skvelou príležitosťou ako osláviť 1. mája nielen v duchu zábavy, ale aj vzdelávania a kultúrneho obohatenia. Využite túto príležitosť na získanie nových poznatkov, zážitkov a možno aj nových priateľstiev.