aprilovy-special-prinasa-magicky-pribeh-o-vine-a-vine-zo-svateho-jura

Aprílový špeciál prináša magický príbeh o víne a vine zo Svätého Jura

Malokarpatské múzeum v Pezinku má tú česť pozvať vás na jedinečné divadelné predstavenie s názvom „Hrozná“, ktoré sa uskutoční v piatok 5. apríla 2024 o 19:00 hodine. Toto zážitkové predstavenie, ktoré sa odohrá v autentických priestoroch renesančnej pivnice múzea, je výsledkom spolupráce s OZ Anima Act a je venované aprílovému špeciálu.

Inscenácia „Hrozná – Príbeh o víne a vine dvoch sestier“ je pútavou a dojímavou drámou, ktorá divákov zavedie do tajomného sveta malého vinárskeho mestečka Svätý Jur. V centre príbehu stoja dve sestry, ktoré sa pri konfrontácii s úmrtím svojho otca, slávneho vinára, ocitajú pred neobyčajným úkonom. Zdedili od neho tajnú knihu receptov a jeho posledná vôľa ich vyzýva, aby spoločne dokončili to najlepšie víno. Predstavenie tak stavia na silných ingredienciách ako spolupráca, láska a odpustenie a ponúka divákom nielen dojímavý príbeh, ale aj vzácnu lekciu o ľudských hodnotách.

Anima Act, zoskupenie stojace za touto inscenáciou, je profesionálnym, nezávislým divadelným zoskupením, ktoré založili absolventky Katedry bábkarskej tvorby na Divadelnej fakulte VŠMU. Za týmto projektom stoja Lucia Svobodová Vrana, Magdaléna Čisárová a Mariana Bódy. Názov Anima Act, čo je skratka latinského Anima Activa, odráža spojenie duše, života a aktivity s animáciou. Zoskupenie sa zameriava na prácu s materiálom, hudbou a slovom, ktoré oživujú vo svojej tvorbe.

Predstavenie trvajúce 50 minút ponúka divákom možnosť preniknúť do sveta divadla, kultúry a histórie v jedinečnom prostredí Malokarpatského múzea v Pezinku. Nezmeškajte príležitosť stať sa súčasťou tohto nezabudnuteľného večera plného emócií, umenia a pripomienky toho, ako môže víno spájať ľudí.

Vstupenky na toto predstavenie sú dostupné, a vzhľadom na obmedzenú kapacitu pivnice, sa odporúča zabezpečiť si ich vopred. Pridajte sa k nám na nevšedný večer, ktorý obohatí vaše vnímanie divadla, vína a vzťahov. Malokarpatské múzeum v Pezinku a Anima Act sa tešia na vašu účasť.