bernolakovo-bude-mat-novu-multifunkcnu-halu

Bernolákovo bude mať novú multifunkčnú halu

Hala sa bude nachádzať v areáli Základnej školy na Školskej ulici.

Slúžiť bude ako telocvičňa pre deti zo základnej školy, ktoré budú môcť cvičiť na vnútornom aj vonkajšom ihrisku. Priestor samotnej palubovky je 2,5 krát väčší ako súčasná sála v kultúrnom dome. Obec tak získa veľkolepý priestor s kapacitou približne 500 osôb na usporadúvanie kultúrnych či športových podujatí.

Vďaka starostlivo pripravenej žiadosti o dotáciu, ktorú obec predkladala Fondu na podporu športu ešte v apríli tohto roku, získalo Bernolákovo maximálnu dotáciu vo výške 1 100 000€ na čiastočné financovanie výstavby.

Dňa 3. júla 2023 sa konalo slávnostné odovzdanie staveniska multifunkčnej haly, ktorá bude postavená v areáli Základnej školy na Školskej ulici. Podujatia sa zúčastnili okrem predstaviteľov obce aj obecní poslanci, riaditeľky škôl, škôlok a tiež predsedníčky, predsedovia a zástupcovia miestnych organizácií. Výstavbu prišli podporiť miestny farár Rímskokatolíckej cirkvi, Branislav Čaniga a Rastislav Hargaš farár Evanjelickej cirkvi v Bernolákove, ktorí krátkym príhovorom požehnali základný kameň stavby. Okrem ďalších hostí sa zúčastnil architekt projektu Róbert Bakyta a zástupca zhotoviteľa zo spoločnosti Milanko s.r.o.

Zdroj a foto: Bernolákovo