betlehemske-svetlo:-skauti-siria-mier,-pokoj-a-nadej-do-viac-ako-300-slovenskych-obci

Betlehemské svetlo: Skauti šíria mier, pokoj a nádej do viac ako 300 slovenských obcí

Počas tohto víkendu čaká Betlehemské svetlo už tradičná cesta vlakmi po celom Slovensku. Slovenskí skauti ho postupne doručia na jednotlivé vlakové stanice, kam si poň môže prísť každý, kto má záujem. Svetlo sa prostredníctvom skautských dobrovoľníkov dostane do viac ako 300 slovenských obcí a to aj na miesta, kde nie je priame vlakové spojenie. Spolu v 22 vlakoch a 4 autobusoch náhradnej autobusovej dopravy (NAD) ZSSK prenesie plamienok Betlehemského svetla naprieč celou krajinou.

Až do Štedrého dňa budú roznášať Betlehemské svetlo do nemocníc, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti, azylových domov, na sv. omše alebo ho doručia k ľuďom priamo domov, aby mohlo dotvárať atmosféru Vianoc,“ povedal Marián Suvák, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku. Ako doplnil, skauti svetlo roznesú aj do ďalších miest a okolitých dedín, ktoré nemajú vlakové spojenie, aby sa dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí.

Plamienok z Betlehema bude postupne až do Štedrého dňa k dispozícii na odpálenie vo väčšine slovenských kostolov. Skauti všetkým ľuďom, ktorí si chcú vziať plamienok z Betlehema domov, odporúčajú vziať so sebou sviečku alebo lampu chránenú pred vetrom a doma Betlehemské svetlo nechať na bezpečnom, dobre vetranom mieste s nehorľavým okolím.

Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru, jednoty – spoločné univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo sú bez vyznania.

Slovenský skauting je jednou z najstarších organizácií pre deti a mládež na Slovensku. V rámci svojej činnosti ponúka svojim členom pestrý program a aktivity zamerané na rozvoj zručností, vedomostí a hodnôt. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných viac ako 8 000 členov, ktorí pracujú v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch. Jeho členovia budú aj tento rok už po 34-krát distribuovať Betlehemské svetlo po Slovensku.

Zdroj: betlehemskesvetlo.sk