bratislavsky-kraj-organizoval-stvrte-pokracovanie-ucitelskeho-pikniku

Bratislavský kraj organizoval štvrté pokračovanie Učiteľského pikniku

Bratislavský kraj organizoval štvrté pokračovanie Učiteľského pikniku v areáli na Zlatých Pieskoch, ktorý o pár týždňov bude plný návštevníkov.

„Za päť rokov sme zvýšili počet prihlášok na naše župné stredné školy o takmer 40 percent. Prebudovali a opravili sme mnohé staré školské budovy, vymenili okná, zaizolovali strechy, zateplili budovy. Vynovili kotolne. Zriadili mnohé nové odborné učebne. Sústredili sme sa predovšetkým na odborné školstvo a presviedčali mladých aj rodičov, že gymnázium nie je jediná správna vstupenka do úspešného života.

Naozaj sme si to odmakali a pokračujeme ďalej. Učiteľom sme cez balíček benefitov vyslali jasný signál, že nám na nich záleží a že vidíme spolu s nimi svetlo na konci tunela priemernosti, ak spolu zaberieme.

Mojou ďalšou ambíciou je definitívne zrušiť celoštátne platové tabuľky pre učiteľov, kvôli ktorým sú učitelia v našom kraji hlboko podhodnotení kvôli vysokým životným nákladom.

Sme na dobrej ceste a väčšina našich učiteľov vám to podľa mňa potvrdí. Ja v nich veľmi verím a budem za nich bojovať až do úplného konca. Slovensko môžeme naštartovať len cez lepšie školstvo a na župe si to v plnej miere uvedomujeme a konáme podľa toho,“ povedal predseda Bratislavského kraja Juraj Droba.