cervenokamenske-remeselne-trhy-na-hrade-cerveny-kamen

Červenokamenské remeselné trhy na hrade Červený Kameň

Jedinečná atmosféra, nádherná architektúra a obrovské množstvo originálnych produktov – to všetko vás čaká na Červenokamenských remeselných trhoch na hrade Červený Kameň, v dňoch 4. – 5. mája 2024 v čase od 9.00 do 17.00 hod.

Ponúkame vám víkendový program, ktorý si užijete s celou rodinou. Viac ako 70 remeselníkov predstaví svoje originálne výrobky a zručnosti priamo v areáli hradu. Ak hľadáte darčeky pre svojich priateľov a rodinu alebo nejaké pekné ozdoby pre seba, milovníkov remesiel, rozhodne si prídete na svoje!

Uvidíte prekrásne keramické výrobky, originálne kožené kabelky, pletené oblečenie a doplnky, šperky, tradičné drevené hračky a mnoho ďalších krásnych vecí, ktoré nie sú k dispozícii v obchodoch.
Okrem remeselných stánkov si môžete vychutnať prehliadky hradu so skúseným sprievodcom, ktorý vám priblíži históriu tohto krásneho miesta. Vychutnajte si výhľad z nádvoria pri šálke kávy alebo čaju a navštívte sokoliarsky dvor v areáli hradu, kde budete môcť pozorovať dravce v ich prirodzenom prostredí.

Popri tom sa môžete poprechádzať v anglickom parku priamo pri hrade.

Súčasťou podujatia bude aj vínny festival, na ktorom budete môcť degustovať viac ako 50 vzoriek vína od miestnych vinárov. Vstup na remeselné trhy je bezplatný. Cena degustácie je 10 € /osoba.