chysta-sa-prepojenie-cyklotras-z-ivanky-pri-dunaji-do-novej-dedinky

Chystá sa prepojenie cyklotrás z Ivanky pri Dunaji do Novej Dedinky

Z Bernolákova sa cyklocestou dostanete do Ivanky pri Dunaji a aj Novej Dedinky, no prepojenie týchto dvoch trás už roky chýba.
Ak sa chcete dostať z jednej na druhú, musíte prejsť po ceste, kde Vás ohrozujú autá alebo ísť po zanedbanom betónovom chodníku popri Čiernej vode.

To by sa už ale onedlho malo zmeniť. Portál Bernolákovo Online zisťoval, ako to vyzerá s dobudovaním tejto prepotrebnej cyklo spojnice a ukázalo sa, že pomyselné kolesá 🚲 sa v tejto veci konečne roztočili.

Bernolákovo plánuje na vybudovanie tohto projektu využiť peniaze z eurofondov. Papierovačky sa už začali. “K projektu už má obec vypracovanú dokumentáciu, aktuálne prebieha proces vybavovania povolení a následne aj proces podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok”, uviedol pre Bernolákovo Online starosta obce Miroslav Turenič.

Zničená betónová dlažba zmizne

Cyklocesta má byť dlhá takmer kilometer a viesť má popri Čiernej vode trasou, kde je teraz chodník z betónovej dlažby (dlažba sa odstráni, povrch cesty bude z asfaltového betónu), následne má prechádzať popod cestný most pri krčme Jadroň-300 ročná historická krčma, kde vznikne križovanie s existujúcim cyklochodníkom do Ivanky pri Dunaji a pokračovať potom bude až na futbalový štadión.

„Cyklochodník v predmetnom úseku je navrhnutý s ohľadom na minimalizáciu výrubu stromov a búracích prác. Okraje trasy budú v kritickom úseku osadené oporným monolitickým múrikom, na ktorom bude osadené trubkové zábradlie,“ píše sa dokumentácii k projektu.

Zdroj: Bernolákovo Online