cirkul’art.-medzinarodny-festival-noveho-cirkusu

Cirkul’art. Medzinárodný Festival nového cirkusu

Divadlo, cirkus, pouličné umenie. To všetko čaká na návštevníkov festivalu nového cirkusu 26. – 28. mája v Stupave v Kaštieľskom parku.

Festival nového cirkusu Cirkul’art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých umeleckých produkcií so zameraním na súčasné divadlo a moderný cirkus. Je jediným a unikátnym podujatím svojho druhu na Slovensku a jeho cieľom je kvalitný inšpiratívny program z rôznych kútov sveta. Partnerom podujatia je aj Bratislavský samosprávny kraj.

Nový cirkus patrí k najmladším žánrom javiskového umenia a stal sa moderným fenoménom reflektujúcim súčasné výrazové prostriedky. Pre nový cirkus je charakteristická naratívna forma rozprávania príbehu prostredníctvom cirkusantských zručností, ktorými vyjadruje metafory, príbehy, témy, divadelné obrazy či dejovú líniu.

„Ani sme sa nenazdali a už je to rok, čo sme sa tri dni stretávali na skvelých predstaveniach a sprievodných podujatiach, ktoré sa konajú v našom nádhernom Kaštieľskom parku v Stupave, ktorý práve prechádza výraznou obnovou. A ten Čas krásneho májového víkendu je tu zas! Teším sa, že sme ako župa opäť pri tom a môžeme vám spolu s organizátormi ponúknuť to najlepšie, čo sa v Európe a vo svete za posledný rok v oblasti nového cirkusu urodilo. Som hrdý na to, že aj napriek peripetiám sme partnerom tohto podujatia, ktoré z roka na rok rastie nielen do počtu podujatí na meter štvorcový, ale aj do kvality. A oslovuje nielen obyvateľov nášho kraja, ale aj turistov, ktorí cestujú za kvalitným umením a zábavou,“ uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

„Mám radosť, že sa stalo tradíciou, že Stupava hostí tento jedinečný projekt a môžeme privítať v našom mestečku nielen umelcov zo všetkých kútov sveta, ale aj domácich a cezpoľných návštevníkov, ktorí môžu zažiť náš kaštieľsky park v jedinečnej cirkusovej atmosfére. Verím, že si návštevníci užijú unikátne výkony umelcov a moderného cirkusového umenia. Okrem toho, sa teším na stretnutia a rozhovory s priateľmi a obyvateľmi mesta,“ doplnil stupavský primátor Peter Novisedlák.

„Na festival prichádzajú umelci z Juhoafrickej republiky, Venezuely, Kolumbie, Argentíny, Izraela, Švajčiarska, Portugalska, Španielska, Fínska, Talianska, Francúzska, Severného írska, Česka a Slovenska. Čaká na vás viac ako 60 predstavení počas jedného víkendu. Skutočné lahôdky a hlavný program nájdete v bielom, žltom a pásikavom šapitó. Samozrejme nechýbajú obľúbené aktivity, workshopy, hracie skrinky, ale aj lietajúce akrobatky na veľkej trapéze, pohyblivá kapela, moderná klauniáda, improvizácie s publikom, či minimalistické pouličné bábkové divadlo,“ dodal riaditeľ festivalu Pavol Kelley.

Vstupenky si môžete kúpiť kliknutím NA TENTO ODKAZ >>

Zdroj a foto: Cirkul’art