december-plny-divadelnych-skvostov.-bratislavske-babkove-divadlo-ich-prinesie-hned-niekolko

December plný divadelných skvostov. Bratislavské bábkové divadlo ich prinesie hneď niekoľko

Župné Bratislavské bábkové divadlo, ktoré so svojou tvorbou boduje doma i v zahraničí, si pre svojich divákov pripravilo bohatý program doslova ako z knižky.

Je lepšie na svete človeku alebo prasaťu byť? Priamo z políc detských knižníc za deťmi doputujú Budkáčik a Dubkáčik, známe bratské duo z rozprávky od Jozefa Cígera-Hronského.

Z pera rozprávkového velikána Hansa Christiana Andersena k nám zase pripláva Malá morská víla. Ale pozor! Skutočné morské víly vedia rozprávať len pod vodou, a preto musí byť sála zaliata studeným Atlantikom. Na ako dlho viete zadržať dych? Nič sa nebojte, v divadle si to spolu nacvičíte.

Priestor dostane aj príbeh z knihy Překlep a Škraloup od Tomáša Končinského a Barbory Klárové a to prostredníctvom Chronoškriatkov. Tieto drobné bytosti do životov totiž zasahujú viac, ako by sme mysleli. 

Chýbať nebude ani predstavenie o chlapcovi z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga. Ten v podaní Bratislavského bábkového divadla je však opäť iný. Príbeh plný pohybu, hudby, farieb a vôní rozpovie samotná džungľa, ktorá sa vydáva hľadať strateného Mauglího. A vy môžete sledovať jeho stopu.

Lístky sú v predpredaji na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/ a niekoľko kusov aj na https://www.ticketportal.sk/…/Bratislavske_babkove_divadlo či osobne v pokladni divadla hodinu pred každým predstavením.