den-remesiel-v-seneckej-skolke-alberta-molnara-szencziho-obohatili-majstri-viacerych-tradicnych-remesiel

Deň remesiel v seneckej škôlke Alberta Molnára Szencziho obohatili majstri viacerých tradičných remesiel

Tradičný Deň remesiel sa v Materskej škole Alberta Molnára Szencziho konal v sobotu 13. mája 2023 v spolupráci s rodičovským združením.

Hostí privítala riaditeľka materskej školy Júlia Bankó a predsedníčka rady školy Mária Rovenská. Program obohatili vystúpenia dvojice Bertók-Galambos, Kis Möggyes a Sajó Banda z Rožňavy.

Prítomným predviedli svoje umenie majstri viacerých tradičných remesiel. Veľký úspech malo pletenie košíkov, plstenie, výroba sviečok a hlinených výrobkov. Pridali sa aj zruční rodičia, vďaka ktorým vznikli kľúčenky, maľby na drevo a krásne dievčenské vrkoče. Deti si mohli upiecť aj vlastnú pizzu. Nevyužitý nezostal ani tradičný drevený kolotoč a ihrisko ľudových hier.

Množstvo chutných koláčov, limonád, kávy, ale aj gulášu a piva sa hojne míňalo. Napriek nepriazni počasia sa podujatie nieslo v príjemnej atmosfére.

Rodičovské združenie pôsobiace pri MŠ a vedenie MŠ aj touto cestou ďakuje podporovateľom za pomoc, najmä aktivity rodín Sticza, Kišš, Csenkey, Bozsik a Matúš, ako aj obetavú prácu ostatným rodičom počas organizácie a ďakuje všetkým návštevníkom za hojnú účasť. Naše podujatie bolo realizované s podporou mesta Senec.

Text: Júlia Bankó
Foto: Gábor Klenovics

Zdroj: Senec.sk