dopravne-obmedzenia-bratislava-vajnory-a-bernolakovo:-co-potrebujete-vediet

Dopravné obmedzenia Bratislava-Vajnory a Bernolákovo: Čo potrebujete vedieť

Od 1. mája do 5. mája 2024 bude v úseku medzi Bratislavou-Vajnory a Bernolákovom obmedzená doprava kvôli úpravám trakčného vedenia spojeným s rozširovaním diaľnice D1 Bratislava – Triblavina. Tieto úpravy majú za cieľ zlepšiť infraštruktúru a zabezpečiť lepšie služby pre motoristov a verejnú dopravu v tomto rýchlo rastúcom regióne.

Niektoré posilové vlaky linky S65 medzi Bratislavou-Nové Mesto a Sencom budú počas tohto obdobia zrušené bez náhrady.

Konkrétne ide o vlaky s odchodmi z Bratislavy-Nové Mesto v časoch 14:17, 15:17 a 16:17, pričom odpovedajúce návratové spoje zo Senca sú tiež zrušené. Cestujúci by mali rátať s možným meškaním vlakov dotknutých výlukou, ktoré môže byť približne 15 minút. V prípade väčšieho meškania nebudú prípojné vlaky na dotknuté spoje čakať.

Organizátori sa ospravedlňujú za prípadné komplikácie a zníženie komfortu pri cestovaní, ktoré tieto dočasné zmeny spôsobujú. Cieľom je zabezpečiť dlhodobo lepšiu infraštruktúru pre všetkých užívateľov cestnej a železničnej siete.

Pre cestujúcich a obyvateľov dotknutých oblastí je dôležité sledovať aktualizácie a plánovať cesty s predstihom, aby predišli prípadným nepríjemnostiam spojeným s obmedzeniami. Cestovné poriadky a aktuálne informácie sú k dispozícii na príslušných informačných kanáloch a na webových stránkach prepravcov.