juraj-droba:-aj-jednotkar-moze-studovat-na-strednej-odbornej-skole-a-pokracovat-na-vysoku-skolu-(podcast)

Juraj Droba: Aj jednotkár môže študovať na strednej odbornej škole a pokračovať na vysokú školu (PODCAST)

U žiakov končiacich základnú školu je celkovo najväčší záujem o štúdium na gymnáziách. Je to logické. Vyplýva to zo špecifickosti Bratislavského kraja. Ten má najviac gymnázií zo všetkých krajov, je tu najväčší počet vysokých škôl a aj vyššia koncentrácia obyvateľov z iných regiónov. Zo všetkých 114 stredných škôl v Bratislavskom regióne je 46 gymnázií, čo je výrazne viac v porovnaní s inými krajmi.

Gymnázium však nemusí byť tou jedinou správnou voľbou.

Župné stredné odborné školy sú kvalitné. Do ich modernizácie sa investovalo už desiatky miliónov eur. Dokonca niektoré z nich, ako aj niektoré odbory sú jediné na celom Slovensku. Všetky župné stredné odborné školy končiace maturitou sú dokonca vhodnou prípravou na vysokú školu. A ak dieťa nechce ísť na vysokú, z odbornej školy je výborne pripravené do praxe. A v dnešnej dobe mať remeslo v ruke je výhrou. Stále je nedostatok po takýchto profesiách a odborníkoch.

Čo všetko sa dá študovať na župných odborných školách zistíte v rozhovore s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

Moderuje: Lucia Forman, Video: Jana Šantavá